Azərbaycan Dövlət Reklam Agentliyinin Lənkəran Regional Reklam İdarəsi "Embawood” MMC barəsində inzibati iş başlayıb.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, şirkətə İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 428.7.3-cü maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Sözügedən maddə reklam qanunvericiliyinin pozulması ilə bağlıdır. Maddədə hüquqi şəxslərin 5 000 manatdan 10 000 manatadək cərimə cəzası nəzərdə tutulur.
İş baxılması üçün Astara Rayon Məhkəməsinə göndərilib.
Məhkəmədə "Embawood” MMC-nin reklam üçün müvafiq qurumlardan icazə aldığı diqqətə çatdırılıb.
Qarşı tərəf isə məhkəmədə iştirak etməyib.
Hakim Bəxtiyar Məmmədovun çıxardığı qərara əsasən şirkət barəsində inzibati işə xitam verilib.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin reyestr məlumatlarında "Embawood” MMC-nin 11 iyun 2004-cü ildə qeydiyyata alındığı göstərilir. Şirkətin nizamnamə kapitalı 3750 manatdır. Hüquqi ünvanı Bakı şəhəri Yasamal rayonu, B.Bağırova küçəsi, ev 15 A-da yerləşən "Embawood” MMC-nin qanuni təmsilçisi Əliyev Emil Vaqif oğludur. Emil Əliyevin haqqında açıq mənbələrdə heç bir məlumat yoxdur.
Mebel istehsalı və satışı sahəsində fəaliyyət göstərən "Embawood” MMC-nin təsisçisi deputat Məşhur Məmmədovdur. Bu fakt onunla bağlı bioqrafik məlumatlarda da yer alıb. Məşhur Məmmədov 2020-ci ildən deputatdır.

Лянкяранское региональное управление Государственного агентства по рекламе Азербайджана возбудило административное производство в отношении ООО «Embawood».
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, компании было предъявлено обвинение по статье 428.7.3 Кодекса об административных проступках.
Указанная статья предусматривает ответственность за нарушение законодательства о рекламе. Для юридических лиц предусмотрен штраф в размере от 5 000 до 10 000 манатов.
Дело было направлено на рассмотрение в Астаринский районный суд.
В ходе судебного заседания было отмечено, что ООО «Embawood» получило соответствующее разрешение на размещение рекламы от компетентных органов.
Представитель противоположной стороны в судебном заседании участия не принимал.
Согласно решению судьи Бахтияра Мамедова, производство по административному делу в отношении компании было прекращено.
Согласно данным реестра Государственной налоговой службы при Министерстве экономики, ООО «Embawood» зарегистрировано 11 июня 2004 года. Уставный капитал компании составляет 3 750 манатов. Юридический адрес — город Баку, Ясамальский район, улица Б. Багирова, дом 15А. Законным представителем компании является Алиев Эмиль Вагиф оглу. В открытых источниках информация о нём отсутствует.
ООО «Embawood», осуществляющее деятельность в сфере производства и продажи мебели, основано депутатом Машхуром Мамедовым. Этот факт также отражён в его биографических данных. Машхур Мамедов является депутатом с 2020 года.