Prezident İlham Əliyevin ötən gün imzaladığı Sərəncama əsasən, Şəbəndəyeva Təhminə Əlistan qızı Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsinin hakimi təyin edilib.
Təhminə Şəbəndəyeva buna qədər Göygöl Rayon İcra Hakimiyyətinin Hüquq şöbəsinin müdiri olub. O, artıq icra hakimiyyətindəki vəzifəsindən azad olunub.
Qeyd edək ki, Göygöl rayonunun icra başçısı da yeni təyin edilib. Belə ki, noyabrın 12-də Vüqar Novruzov Naftalanın icra başçısı vəzifəsindən azad olunaraq Göygöl rayonuna təyinat alıb.

Согласно распоряжению, подписанному накануне президентом Ильхамом Алиевым, Тахмина Алистам кызы Шабендиева назначена судьёй Военного суда Нахчыванской Автономной Республики.
До настоящего назначения Тахмина Шабендиева занимала должность начальника юридического отдела Исполнительной власти Гёйгёльского района. В настоящее время она освобождена от своей прежней должности в органах исполнительной власти.
Отметим также, что в Гёйгёльском районе недавно был назначен новый глава исполнительной власти. Так, 12 ноября Вюгар Новрузов был освобождён от должности главы исполнительной власти Нафталана и назначен на аналогичную должность в Гёйгёльском районе.