Banklar ən çox bu sahələrə biznes krediti verir
Cari ilin noyabrın 30-na olan məlumata görə, Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bankların kredit portfelinin həcmi 29 milyard 685 milyon manat olub.
Valyuta.az Mərkəzi Bankın açıqladığı məlumatlara istinadən xəbər verir ki, biznes kreditlərinin həcmi 15 milyard 804 milyon manat olub.
İstehlak kreditlərinin həcmi 9 milyard 318 milyon manat, ipoteka kreditləri isə 4 milyard 561 milyon manat təşkil edib.
Cari ilin noyabrın 30-na olan məlumata görə, biznes kreditləri qoyuluşunun sahələr üzrə bölgüsü aşağıdakı kimi olub (manatla):

По состоянию на 30 ноября текущего года объем кредитного портфеля банков, действующих в Азербайджане, составил 29 млрд 685 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на данные, обнародованные Центральным банком, объем бизнес-кредитов достиг 15 млрд 804 млн манатов.
Объем потребительских кредитов составил 9 млрд 318 млн манатов, а ипотечных кредитов — 4 млрд 561 млн манатов.
По состоянию на 30 ноября текущего года распределение бизнес-кредитных вложений по секторам экономики выглядело следующим образом (в манатах):