Bəzi qurumlarda iş günlərinin yeri dəyişdirildi - Rəsmi qərar olmasa da
Azərbaycanda bir sıra universitet, məktəb və kurslarda bayramla bağlı iş günlərinin yerləri dəyişdirilib.
Valyuta.az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, bəzi təhsil müəssisələri dekabrın 27-28-i ilə (şənbə-bazar) dekabrın 29-30-u tarixlərində yerdəyişmə ediblər.
Yeni ildə iş və istirahət günlərinin yerinin dəyişdirilməsi ilə əlaqədar hələ heç bir rəsmi məlumat olmasa da, kurs iştirakçılarına və tələbələrə bildirilib ki, onlar dərslərdə həftəsonu iştirak etməlidirlər.
Məsələ ilə bağlı Nazirlər Kabinetinə (NK) sorğu ünvanladıq. Qurumdan saytımıza bir daha bildirildi ki, bununla bağlı hazırda müvafiq Qərar yoxdur.
Xatırladaq ki, 2 həftə əvvəl 31 Dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı ilə əlaqədar ölkədə bir həftəlik tətilin olacağı ilə bağlı məlumat yayılmışdı.
Qeyd edək ki, bir neçə gün öncə NK 2026-cı il üçün Novruz, Ramazan və Qurban bayramları günlərini müəyyən edib.

В ряде азербайджанских учебных заведений изменены рабочие дни в связи с праздниками
В ряде университетов, школ и курсов в Азербайджане изменены места рабочих дней, связанных с праздниками.
Valyuta.az со ссылкой на "Qafqazinfo" сообщает, что некоторые учебные заведения поменяли местами рабочие дни с 27-28 декабря (суббота-воскресенье) на 29-30 декабря.
Хотя официальной информации о переносе рабочих и выходных дней на Новый год пока нет, участникам курсов и студентам было сообщено, что им необходимо посещать занятия в выходные дни.
По данному вопросу был направлен запрос в Кабинет министров (КМ). Ведомство снова сообщило нашему сайту, что в настоящее время соответствующее решение отсутствует.
Напомним, что две недели назад была распространена информация о недельном отпуске в стране в связи с 31 декабря — Днём солидарности азербайджанцев во всём мире и новогодними праздниками.
Отметим также, что несколько дней назад КМ определил даты праздников Навруз, Рамадан и Курбан в 2026 году.