Balansında vəsait olmayanlar avtobusda bir dəfəlik keçiddən necə istifadə edəcəklər?
“Bakı Kart”ın operatoru – “K Group” MMC-nin müştəri xidmətləri üzrə baş mütəxəssisi Mehriban Əhmədova bildirib ki, ilin sonunadək bütün marşrut avtobuslarında da NFC ödəniş sistemi tam şəkildə tətbiq olunacaq.
Mehriban Əhmədovanın sözlərinə görə, bu ödəniş sistemi balansda kifayət qədər vəsait olmasa belə, birdəfəlik keçid imkanı təqdim edəcək. Növbəti gedişdən əvvəl isə istifadəçi kart balansını artıraraq əvvəlki ödənişi tamamlamalıdır.
Şirkət rəsmisi onu da qeyd edib ki, bu yenilik bütün yerli bank sektorunu əhatə edir, yəni istənilən bank kartı ilə avtobuslarda gedişhaqqının ödənişi mümkün olacaq.

Оплата проезда банковскими картами появится во всех маршрутках Баку к концу года
Главный специалист по обслуживанию клиентов оператора “Bakı Kart” – ООО “K Group” Мехрибан Ахмедова сообщила, что к концу года система бесконтактной оплаты NFC будет полностью внедрена во всех маршрутных автобусах.
По словам Мехрибан Ахмедовой, эта система оплаты позволит совершить одноразовый проезд даже при недостаточном балансе на карте. Пользователь должен будет пополнить баланс карты перед следующим использованием, чтобы покрыть предыдущий проезд.
Представитель компании также отметил, что данное нововведение охватывает весь местный банковский сектор, то есть оплатить проезд в автобусах можно будет любой банковской картой.