"AzerGold"un Müşahidə Şurasının tərkibi yenilənib
Prezident İlham Əliyev "AzerGold" QSC-nin Müşahidə Şurasının tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında 22 fevral 2021-ci il tarixli sərəncamında dəyişiklik edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bununla bağlı dövlət başçısı yeni fərman imzalayıb.
Fərmana əsasən, Şuraya daxil olan Maliyyə Nazirliyi Aparatının İqtisadi sahələrin maliyyə şöbəsinin müdiri Vüqar Məcidli İnvestisiya layihələrinin və infrastrukturunun maliyyəsi şöbəsinin müdiri Mehman İsmayılovla, Azərbaycan İnvestisiya Holdinqinin Aktivlərin idarə olunması departamentinin Hasilat sənayesi və energetika şöbəsinin müdiri Rəşad İsmayılov isə Holdinqinin Baş icraçı direktorunun müavini Əli Cəfərovla əvəzlənib.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев внес изменения в распоряжение от 22 февраля 2021 года «Об утверждении состава Наблюдательного совета ЗАО “AzerGold”».
Как сообщает Valyuta.az, в связи с этим глава государства подписал новый указ.
Согласно документу, входящий в состав Совета начальник отдела финансирования отраслей экономики Аппарата Министерства финансов Вугар Меджидли заменён начальником отдела финансирования инвестиционных проектов и инфраструктуры того же Аппарата Мехманом Исмаиловым. Начальник отдела добывающей промышленности и энергетики департамента управления активами Азербайджанского инвестиционного холдинга Рашад Исмаилов, в свою очередь, заменён заместителем главного исполнительного директора Холдинга Али Джафаровым.