Azərbaycanda bu şəxslərə pulsuz avtomobillər veriləcək
Çernobıl Atom Elektrik Stansiyası (AES) hadisələri ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin sosial təminatı üzrə tədbirlər davam etdirilir.
Valyuta.az "Trend"ə istinadən xəbər verir ki, bu işlərin davamı kimi qəzanın ləğvi ilə əlaqədar və xüsusi nəqliyyat vasitəsi almaq üçün tibbi göstərişləri olan əlilliyi olan şəxslərə növbəti partiya üzrə avtomobillər təhvil veriləcək.
Məlumata əsasən, bu tədbirlər çərçivəsində 24 nəfər 2025-ci il istehsallı sedan tipli avtomobillərlə təmin olunacaqlar.
Belə ki, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyi artıq bununla bağlı müvafiq işlərə start verib.

Мероприятия по социальному обеспечению лиц с инвалидностью, связанным с Чернобыльской атомной электростанцией (АЭС), продолжаются.
Valyuta.az, ссылаясь на "Trend", сообщает, что в рамках продолжения этой работы людям с инвалидностью, которые имеют медицинские показания для получения специальных транспортных средств, будет передана очередная партия автомобилей в связи с ликвидацией аварии.
По информации, в рамках этих мероприятий 24 человека будут обеспечены автомобилями седан 2025 года выпуска.
Так, Агентство социальных услуг при Министерстве труда и социальной защиты населения уже приступило к соответствующим работам.