“AccessBank”ın Daxili Audit Departamentinə yeni direktor təyin edilib.
Qeyd edək ki, Ə.Fətəliyev həmçinin “Daxili Auditorlar İnstitutu (IIA) Azərbaycan”ın Direktorlar Şurasının üzvüdür. O, 2018–2025-ci illərdə qurumun Direktorlar Şurasının sədri və prezidenti vəzifəsində çalışıb.
Bundan əvvəl o, 2020–2026-cı illərdə “Yelo Bank”da Daxili Audit Departamentinin direktoru, 2017–2020-ci illərdə “Bank Respublika”da Daxili Audit Departamentinin direktor müavini və Daxili Audit Departamentində Şöbə müdiri, eləcə də 2014-2017-ci illərdə“AccessBank”da baş daxili auditor və aparıcı daxili auditor vəzifələrində fəaliyyət göstərib.

В AccessBank назначен новый директор Департамента внутреннего аудита.
Отметим, что А. Фаталиев также является членом Совета директоров Daxili Auditorlar İnstitutu (IIA) Azərbaycan. В 2018–2025 годах он занимал должности председателя и президента Совета директоров организации.
Ранее, в 2020–2026 годах, он работал директором Департамента внутреннего аудита в Yelo Bank, в 2017–2020 годах — заместителем директора Департамента внутреннего аудита и начальником отдела в Bank Respublika, а в 2014–2017 годах занимал должности главного и ведущего внутреннего аудитора в AccessBank.
В 2002 году он окончил Азербайджанский государственный экономический университет по специальности «Товароведение».