Həcc ziyarəti üzrə kvotanın 80 faizdən çoxu tamamlanıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə "Trend"in sorğusuna cavab olaraq Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri, həcc elektron sisteminin rəhbəri Vüsal Cahangiri məlumat verib.
Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Həcc və Ümrə Nazirliyindən gələn təlimatlara əsasən, habelə, xaricdə və bölgələrdə yaşayan vətəndaşların çox sayda müraciətini nəzərə alaraq builki həcc mövsümü üçün sənəd qəbulunun müddəti mart ayının 7-dək uzadılıb.
Vüsal Cahangiri bildirib ki, göstərilən tarixdən sonra bir daha müddət uzadılmayacaq.
Xatırladaq ki, həcc ziyarətinin qiyməti bu il üçün 6 100 ABŞ dolları, yəni 10 388 manat təşkil edir.

Более 80% квоты на хадж уже заполнено.
Как сообщает Valyuta.az, об этом в ответ на запрос агентства «Trend» заявил заведующий отделом внешних связей Управления мусульман Кавказа, руководитель электронной системы хаджа Вюсал Джахангири.
Согласно инструкциям, поступившим из Министерства хаджа и умры Королевства Саудовская Аравия, а также с учетом многочисленных обращений граждан, проживающих за рубежом и в регионах, срок приема документов на участие в хадже в текущем сезоне продлен до 7 марта.
По словам Вюсала Джахангири, после указанной даты продление срока осуществляться не будет.
Напомним, что стоимость хаджа в этом году составляет 6 100 долларов США, что эквивалентно 10 388 манатам.