“SOCAR Polymer”in ixrac gəlirləri 90 milyon dolları ötüb
“SOCAR Polymer” MMC 2026-cı ilin yanvar-aprel aylarında 90,3 milyon ABŞ dolları dəyərində məhsul ixrac edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkətin ixrac gəlirləri ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 9,45% və ya 7,8 milyon ABŞ dolları artıb. Belə ki, 2025-ci ilin ilk dörd ayında bu göstərici 82,5 milyon ABŞ dolları təşkil edib.
Qeyd edək ki, “SOCAR Polymer” MMC ölkədə kimya sənayesinin inkişafının sürətləndirilməsi məqsədilə yaradılıb. Şirkətin istehsal kompleksi polipropilen (PP) və yüksək sıxlıqlı polietilen (YSPE) istehsal edən iki zavoddan ibarətdir.
2013-cü il iyulun 16-da dövlət qeydiyyatına alınan şirkətin nizamnamə kapitalı 101 milyon manatdır. Şirkətin qanuni təmsilçisi Fuad Əhmədov Ramis oğludur.

Экспортная выручка ООО «SOCAR Polymer» превысила 90 млн долларов.
Как сообщает Valyuta.az, в январе–апреле 2026 года компания экспортировала продукцию на сумму 90,3 млн долларов США.
Экспортная выручка компании выросла на 9,45%, или на 7,8 млн долларов США, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. В первые четыре месяца 2025 года этот показатель составлял 82,5 млн долларов США.
Отметим, что ООО «SOCAR Polymer» было создано с целью ускорения развития химической промышленности в стране. Производственный комплекс компании состоит из двух заводов по выпуску полипропилена (PP) и полиэтилена высокой плотности (ПЭВП).
Компания была зарегистрирована 16 июля 2013 года. Ее уставный капитал составляет 101 млн манатов. Законным представителем компании является Фуад Ахмедов Рамис оглу.