Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 4-də İran İslam Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyində olub, İran İslam Respublikasının Ali Rəhbəri Ayətullah Seyid Əli Xameneinin və bir çox mülki şəxslərin həlak olması ilə əlaqədar başsağlığı verib.
Valyuta.az xəbər verir ki, İran İslam Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Müctəba Dəmirçilu dövlətimizin başçısını qarşıladı.
Azərbaycan Prezidenti matəm kitabına ürək sözlərini yazdı.
Sonra dövlətimizin başçısı səfirlə söhbət etdi.
Prezident İlham Əliyev İrana səfərləri zamanı Ayətullah Seyid Əli Xamenei ilə görüşlərini həmişə ən xoş təəssüratlarla xatırlayacağanı dedi.
Müctəba Dəmirçilu səfirliyə gələrək başsağlığı verdiyinə görə Azərbaycan Prezidentinə minnətdarlığını bildirdi.
8 Mart üçün bahalı restoran menyuları - Qiymətlər/Menyular
Sürətli pul köçürmə sistemləri ilə banka daxilolmalar 25% artıb
25 milyon manat büdcəyə geri qaytarılıb
Azərbaycan neftinin qiyməti 86 dolları ötüb
“SOCAR Polymer”in ixrac gəlirləri azaldı
İlham Əliyev: Azərbaycan boru kəmərləri vasitəsilə qaz tədarük etdiyi ölkələrin sayına əsasən dünyada birinci yerdədir

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 4 марта посетил посольство Исламской Республики Иран в нашей стране и выразил соболезнования в связи с гибелью Верховного лидера Исламской Республики Иран аятоллы Сейида Али Хаменеи и многих гражданских лиц.
Как сообщает Valyuta.az, посла Исламской Республики Иран в нашей стране Моджтаба Демирчило встретил глава государства.
Президент Азербайджана оставил в книге соболезнований искренние слова.
Затем глава государства провел беседу с послом.
Ильхам Алиев отметил, что всегда будет с теплыми воспоминаниями вспоминать встречи с аятоллой Сейидом Али Хаменеи во время своих визитов в Иран.
Моджтаба Демирчило выразил благодарность Президенту Азербайджана за визит в посольство и выражение соболезнований.