Qarşıdan gələn bayramlarla əlaqədar martda pensiya, müavinət və təqaüdlər qrafikdən əvvəl ödəniləcək.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, martın 6-da Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dövlət Sosial Müdafiə Fondu tərəfindən Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu üzrə mart ayının pensiyalarının ödənilməsi nəzərdə tutulub.
Novruz və Ramazan bayramları ərəfəsində Azərbaycanın digər bölgələri üzrə pensiyaların və güzəştli şərtlərlə pensiya təyin edilən şəxslərin pensiyalarının da ödənişi planlaşdırılır.
Naxçıvan üzrə isə bu ayın pensiya ödənişinə isə artıq başlanıb.
Eyni zamanda mart ayının müavinət və təqaüdlərinin də qrafikdən əvvəl olmaqla Novruz və Ramazan bayramlarına qədər ödənilməsi nəzərdə tutulub.

В связи с предстоящими праздниками в марте пенсии, пособия и стипендии будут выплачены раньше установленного графика.
Как сообщает Valyuta.az, об этом заявили в Министерство труда и социальной защиты населения Азербайджана.
Отмечается, что 6 марта Государственный фонд социальной защиты Азербайджана, действующий при министерстве, планирует выплату мартовских пенсий жителям Баку, Сумгайыт и Абшеронский район.
Накануне Новруз и Рамазан байрамы также планируется выплата пенсий жителям других регионов Азербайджана, а также лицам, которым пенсия назначена на льготных условиях.
В Нахчыванская Автономная Республика выплата пенсий за текущий месяц уже началась.
Кроме того, предусмотрено, что мартовские пособия и стипендии также будут выплачены досрочно — до праздников Новруз и Рамазан.