Məşhur milyarder Çində bazara getdi, satıcılar onu tanımadı
“Nvidia” şirkətinin prezidenti Censen Huan Çinin Şanxay şəhərində yerləşən bazara baş çəkib, burada meyvə alıb və satıcılara içində pul olan qırmızı zərflər paylayıb.
Valyuta.az bu barədə "South China Morning Post"a istinadən xəbər verir.
Jurnalistlərin müəyyən etdiyinə görə, “Forbes”un ilk onluğunda yer alan milyarder bazarı 24 yanvar tarixində ziyarət edib. O, bazara daxil olan kimi alış-verişə başlayıb: girişdə 65 yuan dəyərində şəkərlənmiş yemişan və qovrulmuş şabalıd alıb. Sahibkarı onu müşayiət edən köməkçisi müşayiət edib və ödənişi QR-kod vasitəsilə həyata keçirib.
Bundan sonra Huan mağaza sahibinə içində 600 yuan olan qırmızı zərf təqdim edib. Çində Yeni il ərəfəsində pul dolu qırmızı zərflər hədiyyə etmək adətdir.
“Əvvəlcə onu tanımadım. Ətrafda çox adam toplaşıb şəkil çəkəndə başa düşdüm ki, bu, Censen Huandır”, deyə satıcı bildirib.
Daha sonra sahibkar bazarda daha bir neçə mağazaya baş çəkib və onlardan birində 2,2 min yuan dəyərində portağal alıb.
Ət dükanının sahibi dünyanın ən varlı insanlarından birinə ədviyyatlı mal ətindən dadmağı təklif edib. Huan əvvəlcə imtina etməyə çalışsa da, sonradan razılaşıb və kiçik bir parça dadıb. O, ətin çox dadlı olduğunu bildirib.
Qızıl fyuçerslərinin qiyməti bir unsiya üçün 4 850 dollardan aşağı düşüb
Prezidentin köməkçisi: ABŞ-ın İrana mümkün zərbəsi ilə bağlı qeyri-müəyyənlik Azərbaycanda narahatlıq yaradır

Президент компании Nvidia Дженсен Хуанг побывал на одном из рынков в Шанхае, где покупал фрукты и раздавал продавцам красные конверты с деньгами.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на South China Morning Post, миллиардер, входящий в первую десятку рейтинга Forbes, посетил рынок 24 января.
По данным журналистов, Хуанг сразу после входа начал делать покупки. У входа на рынок он приобрёл засахаренный боярышник и жареные каштаны на сумму 65 юаней. Предпринимателя сопровождал его помощник, который произвёл оплату с помощью QR-кода.
После этого Хуанг вручил владельцу лавки красный конверт с 600 юанями. В Китае в преддверии Нового года существует традиция дарить деньги в красных конвертах.
«Сначала я его не узнал. Когда вокруг собрались люди и начали фотографироваться, тогда понял, что это Дженсен Хуанг», — рассказал продавец.
Позже бизнесмен посетил ещё несколько торговых точек на рынке, в одной из которых приобрёл апельсины на сумму 2,2 тыс. юаней.
Владелец мясной лавки предложил одному из самых богатых людей мира попробовать пряную говядину. Хуанг сначала попытался отказаться, однако затем согласился и попробовал небольшой кусочек, отметив, что мясо оказалось очень вкусным.