İcra başçısı iki müdiri işdən çıxardı, baş mühasibə yeni vəzifə verdi
Nizami Rayon İcra Hakimiyyətində (RİH) struktur dəyişikliyi ilə əlaqədar olaraq yeni kadr islahatı həyata keçirilib.
Valyuta.az "İqtisadiyyat.az"a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı icra başçısı Coşqun Cəbrayılov müvafiq əmrlər imzalayıb.
Belə ki, ləğv edilən Hüquq şöbəsinin müdiri Sabir Abbasəliyev işdən çıxarılıb. Şöbənin yerinə yaradılan Hüquq və kadr məsələləri sektoruna isə hələlik müdir təyin olunmayıb.
Bununla yanaşı ləğv edilən Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsinin müdiri Rəşad Hüseynov da işini itirib. Yeni yaradılan Sosial-iqtisadi məsələlər, informasiya təminatı və təhlili sektoruna isə Tural Cavadov müdir təyin olunub. O, daha əvvəl isə ləğv edilmiş Rayon təsərrüfatı şöbəsinin müdiri işləyib.
İnformasiya təminatı və təhlil sektorunu ləğv edildiyindən isə onun müdiri Cavid Qafarov başçının əmri ilə Sosial-iqtisadi məsələlər, informasiya təminatı və təhlili sektorunda Baş məsləhətçi (əhali ilə görüşlərin təşkilatçısı) vəzifəsinə keçirilib.
İcra Hakimiyyətinin indiyədək baş mühasibi olan Sevinc Mollayeva da yeni yaradılan İnzibati işlər sektoruna müdir təyin olunub. Bununla da komendat, xadimə və sürücülərə rəhbərlik də ona həvalə olunub.

В связи с перестановками в структуре Исполнительного комитета Низаминского района проведена новая кадровая реформа.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на «İqtisadiyyat.az», по этому поводу исполняющий обязанности главы района Джошгун Джабраилов подписал соответствующие приказы.
Так, уволен начальник ликвидированного Отдела юридических вопросов Сабир Аббасалиев. На место отдела создан сектор юридических и кадровых вопросов, однако руководитель пока не назначен.
Кроме того, уволен начальник ликвидированного Отдела анализа и прогнозирования социально-экономического развития Рашад Гусейнов. На должность руководителя недавно созданного Сектора социально-экономических вопросов, информационного обеспечения и анализа назначен Турал Джавадов, ранее возглавлявший ликвидированный Отдел районного хозяйства.
Поскольку Отдел информационного обеспечения и анализа был упразднен, его руководитель Джавид Гафаров по приказу главы переведен в Сектор социально-экономических вопросов, информационного обеспечения и анализа на должность главного советника (организатора встреч с населением).
Бывший главный бухгалтер Исполнительного комитета Севиндж Моллаева назначена руководителем недавно созданного Сектора административных дел. Ей также поручено руководство комендантом, уборщицей и водителями.