Generalın qardaşı FHN-dəki vəzifəsindən azad olundu
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Kadr siyasəti Baş idarəsinin rəis müavini vəzifəsindən azad olunub.
Valyuta.az  "Qaynarinfo"ya istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərov əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, Mübariz Abduyev öz ərizəsi ilə vəzifəsdən azad olunaraq, dövlət qulluğunda son yaş həddi ilə əlaqədar təqaüdə göndərilib.
Qeyd edək ki, Mübariz Abduyev Dövlət Gömrük Komitəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin sabiq rəisi, gömrük general-mayoru Sadiq Abduyevin qardaşıdır. Sadiq Abduyev 2018-ci ildə "dərman mafiyası"na qarşı hüquq-mühafizə orqanlarının gömrük xidmətində keçirdiyi əməliyyat zamanı vəzifəsindən azad olunub.

Заместитель начальника Главного управления кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) освобожден от занимаемой должности.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на «Qaynarinfo», об этом подписал приказ министр по чрезвычайным ситуациям, генерал-полковник Кямаледдин Гейдаров. Согласно приказу, Мубариз Абдуев освобожден от должности по собственному заявлению и направлен на пенсию в связи с достижением предельного возраста государственной службы.
Отметим, что Мубариз Абдуев является братом Садика Абдуева, генерал-майора таможни и бывшего начальника Главного управления таможенной службы в воздушном транспорте Государственного таможенного комитета. Садик Абдуев был освобожден от должности в 2018 году после проведенной правоохранительными органами операции против «лекарственной мафии» в таможенной службе.