Gələn ildən internet qiymətləri bahalaşacaq?
Sosial şəbəkələrdə növbəti ildən internet tariflərinin qiymətlərində artım olacağı ilə bağlı müxtəlif fikirlər səsləndirilir. Qiymət dəyişikliklərinin ev təsərrüfatlarının aylıq xərclərinə və rəqəmsal xidmətlərdən istifadə imkanlarına necə təsir edəcəyi isə cəmiyyətdə müzakirə mövzusuna çevrilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, məsələ ilə əlaqədar "Aztelekom" MMC-dən Trend-ə bildirilib ki, hazırda "Aztelekom" MMC-nin internet tariflərində artımla bağlı hər hansı qərarı mövcud deyil.
"Məlumat üçün bildirək ki, tariflərdə yenilik nəzərdə tutulduğu halda, abonentlər ən azı 30 gün əvvəl rəsmi kommunikasiya kanalları vasitəsilə məlumatlandırılır",- deyə MMC-dən əlavə edilib.

В «Aztelekom» опровергли слухи о подорожании интернета
В социальных сетях распространяются различные мнения о возможном повышении тарифов на интернет со следующего года. Вопрос о том, как изменения цен могут повлиять на ежемесячные расходы домохозяйств и доступ к цифровым услугам, стал предметом общественного обсуждения.
Как сообщает Valyuta.az, в связи с этим в ООО Aztelekom сообщили агентству Trend, что в настоящее время никаких решений о повышении интернет-тарифов не принято.
«Сообщаем для сведения, что в случае планирования каких-либо изменений в тарифах абоненты информируются как минимум за 30 дней через официальные коммуникационные каналы», — добавили в компании.