Future Lab və Bir ekosistemində yeni rəhbər təyinatları həyata keçirilib
"PAŞA Maliyyə Holdinqi"nin məlumatına əsasən, Lukasz Szczepanski Birmarket-in Baş İcraçı Direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Elektron ticarət başda olmaqla müxtəlif sahələrdə 25 ildən artıq təcrübəyə malik olan Lukasz Szczepanski karyerası ərzində bir sıra beynəlxalq şirkətlərdə rəhbər vəzifələrdə çalışıb. O, xüsusilə "Allegro" şirkətində yüksək rəhbər vəzifələrdə fəaliyyət göstərib və son aylarda məsləhətçi qismində Birmarket komandası ilə sıx əməkdaşlıq edib.
Future Lab-ın Baş İcraçı Direktoru vəzifəsinə Samir Məmmədov təyin olunub. O, bu təyinata qədər Birmarket-in Baş İcraçı Direktoru vəzifəsində çalışıb. Samir Məmmədov maliyyə sektoru, sahibkarlıq və innovasiya sahələrində geniş təcrübəyə malikdir. Karyerası ərzində ölkənin aparıcı maliyyə təşkilatlarında müxtəlif rəhbər vəzifələrdə fəaliyyət göstərib, o cümlədən PashaPay şirkətinin Baş İcraçı Direktoru olub. Təyinat Future Lab-ın inkişaf tempinin artırılması və yeni imkanların reallaşdırılması məqsədini daşıyır.
Future Lab bundan sonra Bir ekosistemin bir hissəsi kimi fəaliyyət göstərəcək və əsas diqqətini ekosistem daxilində məhsulların birgə yaradılmasına yönəldəcək. Future Lab-a rəhbərlik etmiş Fərrux Əliyev fəaliyyətini PAŞA Qrupu daxilində davam etdirəcək.
Bu dəyişikliklər Bir ekosistem daxilində həyata keçirilən məqsədyönlü transformasiya prosesinin tərkib hissəsidir.
PAŞA Maliyyə Holdinqi 2025-ci ilin dekabr ayında yaradılıb və "PAŞA Holdinq"in maliyyə sektorunda fəaliyyət göstərən şirkətləri, eləcə də bankçılıq, sığorta, fintek və e-ticarət üzrə investisiya portfelini mərkəzləşdirilmiş qaydada idarə edir.

В экосистеме Future Lab и Bir проведены новые руководящие назначения.
Как сообщили в PAŞA Maliyyə Holdinqi, Лукаш Щепанский назначен главным исполнительным директором Birmarket.
Лукаш Щепанский имеет более 25 лет опыта в различных сферах, включая электронную коммерцию. В ходе своей карьеры он занимал руководящие должности в ряде международных компаний. В частности, он работал на высоких руководящих позициях в компании Allegro, а в последние месяцы тесно сотрудничал с командой Birmarket в качестве консультанта.
Главным исполнительным директором Future Lab назначен Самир Мамедов. До этого назначения он занимал должность главного исполнительного директора Birmarket. Самир Мамедов обладает обширным опытом в финансовом секторе, предпринимательстве и инновациях. На протяжении своей карьеры он работал на различных руководящих должностях в ведущих финансовых организациях страны, в том числе был главным исполнительным директором компании PashaPay. Назначение направлено на ускорение темпов развития Future Lab и реализацию новых возможностей.
В дальнейшем Future Lab будет функционировать как часть экосистемы Bir и сосредоточит основное внимание на совместном создании продуктов внутри экосистемы. Фаррух Алиев, ранее возглавлявший Future Lab, продолжит свою деятельность в составе PAŞA Group.
Эти изменения являются частью целенаправленного процесса трансформации, реализуемого в экосистеме Bir.
PAŞA Maliyyə Holdinqi была создана в декабре 2025 года и централизованно управляет компаниями PAŞA Holding, работающими в финансовом секторе, а также инвестиционным портфелем в сферах банковского дела, страхования, финтеха и электронной коммерции.