Energetika Nazirliyində yeni təyinat - FOTO
Valyuta.az-ın məlumatına görə, Orxan Məmmədli iqtisadi sahələr (sənaye) və məişət (binalar) üzrə enerji səmərəliliyi şöbəsinin müdiri təyin edilib.
O.Məmmədli bundan əvvəl 2023-cü ildən Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyində baş məsləhətçi vəzifəsində çalışıb. Həmçinin Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkətində 2018-2019-cu illərdə qazpaylayıcı stansiyanın operatoru, 2019-2022-ci illərdə isə Qaz İxrac İdarəsində energetik kimi fəaliyyət göstərib.
O, 2012-2016-cı illərdə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində elektroenergetika mühəndisliyi ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. 2019-2021-ci illərdə "Geneva Business School"da neft və qazın idarə edilməsi ixtisası üzrə Biznesin İdarəedilməsi Magistri (MBA) dərəcəsi alıb. Həmin illərdə paralel olaraq Bakı Ali Neft Məktəbində Biznesin idarə edilməsi (ümumi) ixtisası üzrə magistr təhsili alıb.

В Министерстве энергетики Азербайджана назначен новый начальник отдела
По информации Valyuta.az, Орхан Мамедли назначен заведующим сектором энергоэффективности в экономических отраслях и домашних хозяйствах отдела энергоэффективности министерства.
Ранее, с 2023 года, О. Мамедли занимал должность главного советника в Министерстве энергетики Азербайджана. В 2018–2019 годах он работал оператором газораспределительной станции в Государственная нефтяная компания Азербайджанской Республики (SOCAR), а в 2019–2022 годах — энергетиком в Управлении экспорта газа компании.
В 2012–2016 годах он получил степень бакалавра по специальности «Электроэнергетическая инженерия» в Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности. В 2019–2021 годах Орхан Мамедли получил степень магистра делового администрирования (MBA) по специальности «Управление нефтью и газом» в Geneva Business School. В тот же период он параллельно обучался в Бакинская высшая школа нефти по специальности «Общее управление бизнесом» на уровне магистратуры.