"Bolt"da qiymətlər bahalaşdı
"Bolt" taksi şirkəti Azərbaycanda qiymətləri 10 faiz artırması ilə bağlı xəbərlər yayılıb. Bununla bağlı sürücülərə bildiriş də göndərilib. Məsələ ilə bağlı Valyuta.az "Bolt" taksi şirkətinə sorğu ünvanlayıb.
Şirkətdən bildirilir ki, "Bolt" platforması üzərindən göstərilən taksi xidmətlərində gedişhaqqı bir sıra amillər əsasında formalaşır. Bu amillərə yol hərəkətinin sıxlığı, sifarişə olan tələbat və mövcud avtomobillərin sayı, marşrutun məsafəsi, yanacaq xərclərinin artması, eləcə də tənzimləyici mühitdə baş verən dəyişikliklər daxildir.
Qeyd olunur ki, hazırda tətbiq olunan qiymət yenilənməsi ümumilikdə 10 faizə qədər təşkil edir və regiondan asılı olaraq 5–10 faiz arasında dəyişə bilər. Əlavə edilib ki, bu dəyişikliklər bütün şəhərlərə şamil edilmir və yalnız müvafiq şəhərlərdə fəaliyyət göstərən sürücülər bu barədə tətbiq daxilində bildirişlər alıblar. Qiymət dəyişiklikləri mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun şəkildə həyata keçirilir.

Появилась информация о том, что в Азербайджане сервис такси Bolt повысил цены на 10%. Водителям по этому поводу были направлены соответствующие уведомления. В связи с этим Valyuta.az направил запрос в компанию «Bolt».
В компании сообщили, что стоимость поездок на платформе Bolt формируется на основе ряда факторов. К ним относятся загруженность дорожного движения, уровень спроса на заказы и количество доступных автомобилей, протяженность маршрута, рост расходов на топливо, а также изменения в регулирующей среде.
Отмечается, что текущее обновление тарифов в целом составляет до 10% и, в зависимости от региона, может варьироваться в пределах 5–10%. Также подчеркнуто, что данные изменения применяются не во всех городах — уведомления через приложение получили только водители, работающие в соответствующих населенных пунктах. Корректировка цен осуществляется в соответствии с требованиями действующего законодательства.