Vergi borcu olan internet provayderləri
“Rahat Telecom” MMC və “SN Telecom” MMC təşkilati-hüquqi formasını dəyişərək “AG Telecom” MMC-yə birləşdirilir.
Valyuta.az xəbər verir ki, ləğv edilən “Rahat Telecom” MMC-nin 100 min 354,43 manat borcu olduğu müəyyən edilib. Birləşdirilən qurumun qanuni təmsilçisi Samir Abbasov Zabit oğludur. Şirkət 2017-ci ilin avqustunda dövlət qeydiyyatına alınıb və nizamnamə kapitalı 4 002 020 manat təşkil edir.
Birləşdirici tərəf olan “AG Telecom” MMC-nin də 162 147,39 manat vergi borcu mövcuddur. Şirkət 2005-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınıb və nizamnamə kapitalı 36 335 617 manatdır. Qanuni təmsilçi İlqar Nəhmədov Şamil oğludur. Qeyd edək ki, “AG Telekom” MMC Azərbaycan Respublikası ərazisində fəaliyyət göstərən ən böyük rəqəmsal xidmət təminatçılarından biridir.

У AG Telecom и Rahat Telecom выявлены крупные налоговые задолженности
ООО «Rahat Telecom» и ООО «SN Telecom» меняют свою организационно-правовую форму посредством присоединения к ООО «AG Telecom».
Как сообщает Valyuta.az, установлено, что у ликвидируемого ООО «Rahat Telecom» имеется задолженность в размере 100 354,43 маната. Законным представителем присоединяемой структуры является Самир Аббасов Забит оглу. Компания была зарегистрирована в августе 2017 года, её уставный капитал составляет 4 002 020 манатов.
У объединяющей стороны – ООО «AG Telecom» – также имеется налоговая задолженность в размере 162 147,39 маната. Компания зарегистрирована в 2005 году, уставный капитал – 36 335 617 манатов. Законный представитель – Ильгар Нахмедов Шамил оглу. Отметим, что ООО «AG Telecom» является одним из крупнейших поставщиков цифровых услуг на территории Азербайджанской Республики.