Üzərində Polad Həşimovun şəkli olan 3 minlik əsginas saxtadır
Valyuta.az "Oxu.Az"a istinadən xəbər verir ki, əsginasın bir üzündə Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı, şəhid general-mayor Polad Həşimovun şəkli, digər üzündə isə Şuşa qalası əks olunub.
Məsələ ilə bağlı Mərkəzi Bankdan bildirilib ki, görüntülər saxtadır:
"Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən tədavülə buraxılmış milli pul nişanlarının nominal strukturu yeddi ədəd kağız pul nişanından (1, 5, 10, 20, 50, 100, 200 manat) və altı ədəd metal pul nişanından (1, 3, 5, 10, 20, 50 qəpik) ibarətdir. Tədavüldə olan milli pul nişanlarına dair məlumat Mərkəzi Bankın rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilib: https://www.cbar.az/page-28/currency-in-circulation".

В социальных сетях распространились изображения новой банкноты номиналом 3000 (три тысячи) манатов.
Valyuta.az со ссылкой на "Oxu.Az" сообщает, что на одной стороне банкноты изображён Национальный герой Азербайджана, шехид генерал-майор Полад Гашимов, а на другой — Шушинская крепость.
По этому поводу в Центральном банке сообщили, что изображения являются подделкой:
"Структура номиналов национальных денежных знаков, выпущенных в обращение Центральным банком Азербайджанской Республики, состоит из семи бумажных денежных знаков (1, 5, 10, 20, 50, 100, 200 манатов) и шести металлических денежных знаков (1, 3, 5, 10, 20, 50 гяпиков). Информация о национальных денежных знаках, находящихся в обращении, размещена на официальной странице Центрального банка: https://www.cbar.az/page-28/currency-in-circulation".