2026-cı il fevralın 10-da “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinə məxsus bir neçə nəqliyyat vasitəsi açıq hərracda satışa çıxarılacaq.
Valyuta.az əxbər verir ki, satışa təqdim olunan bütün avtomobillər "Toyota Hılux" markalı minik maşınlarıdır.
Hərracda buraxılış ili 2011 və 2012 olan beş ədəd nəqliyyat vasitəsi iştirak edəcək. Bütün avtomobillər üçün müəyyən edilmiş start qiyməti 50.000 manatdır. Bu məbləğin 10 faizi - 5.000 manat - beh kimi ödənilməlidir.
Satışa çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin dövlət qeydiyyat nişanları aşağıdakılardır: 90PL190, 90PL399, 90PL390, 90PL290 (hamısı 2012-ci il istehsalı) və 10PZ909 (2011-ci il istehsalı).

2026 года 10 февраля несколько транспортных средств, принадлежащих закрытому акционерному обществу «AzerGold», будет выставлено на открытый торг.
Valyuta.az сообщает, что все автомобили, выставленные на продажу, являются легковыми автомобилями марки "Toyota Hilux".
На торгах будут представлены пять транспортных средств 2011 и 2012 годов выпуска. Стартовая цена для всех автомобилей установлена в размере 50 000 манатов. 10 процентов от этой суммы — 5 000 манатов — должны быть внесены в качестве задатка.
Государственные регистрационные знаки транспортных средств, выставленных на продажу, следующие: 90PL190, 90PL399, 90PL390, 90PL290 (все 2012 года выпуска) и 10PZ909 (2011 года выпуска).