SOCAR İstiqrazlarının 16-cı kupon ödənişi edilib
SOCAR-ın 2021-ci ildə daxili kapital bazarları üçün buraxdığı ikinci SOCAR İstiqrazlarının 1 milyon 125 min dollarlıq növbəti kupon ödənişi 3 noyabr tarixində istiqraz sahiblərinin hesablarına köçürülüb (Emissiya Prospektinə əsasən, qeyri-iş gününə təsadüf edərsə, kupon ödənişi növbəti ilk iş günü icra olunur).
SOCAR-dan Valyuta.az-a bildirilib ki, 16-cı kupon ödənişi nəticəsində ikinci SOCAR İstiqrazlarının investorlarına qazandırdığı gəlir 18 milyon dollara yüksəlib (tədavül müddətinin sonunda toplam gəlir 22,5 milyon dollar təşkil edəcək).
SOCAR-ın hazırda tədavüldə olan istiqrazları ilə Bakı Fond Birjasında 82,3 milyon dollar məbləğində ticarət aparılıb və 1523 əqd bağlanıb. Ümumilikdə, SOCAR İstiqrazları buraxıldıqdan (2016) indiyədək SOCAR tərəfindən vətəndaşlara və investorlara 49 milyon dollar məbləğində faiz ödənişi edilib.
“SOCAR Capital” şirkətindən verilən məlumatda bildirilir ki, ikinci SOCAR İstiqrazlarının növbəti kupon ödəniş tarixi 1 fevral 2026-cı ildir.
9 ildən artıqdır Bakı Fond Birjasında ən çox ticarət olunan korporativ istiqraz statusuna sahib SOCAR İstiqrazlarını 1 və 5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzlərindəki SOCAR İstiqrazları köşklərindən və Azərbaycanda rəsmi fəaliyyət göstərən investisiya şirkətlərindən əldə etmək mümkündür.
Əlavə məlumat üçün *1999 çağrı nömrəsi ilə əlaqə saxlaya və ya socaristiqraz.az, socarcapital.az veb-saytlarına müraciət edə bilərsiniz.
Qeyd etmək istərdik ki, SOCAR İstiqrazları ilə bağlı rəsmi məlumatlar yalnız 1–5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzləri, ölkəmizdə qeydiyyatdan keçmiş investisiya şirkətləri, yuxarıda qeyd olunan çağrı nömrəsi və veb–saytlardan əldə edilə bilər.

SOCAR произвела шестнадцатую купонную выплату по своим облигациям
Как сообщили в SOCAR, на счета держателей облигаций были перечислены 1 миллион 125 тысяч долларов США — очередной купонный доход по второму выпуску облигаций SOCAR, размещённому в 2021 году для внутреннего рынка капитала. Согласно Эмиссионному проспекту, если дата выплаты приходится на нерабочий день, перечисление производится в первый следующий рабочий день.
По данным SOCAR, в результате шестнадцатого купонного платежа совокупный доход инвесторов по второму выпуску облигаций SOCAR достиг 18 миллионов долларов. К окончанию срока обращения общая сумма дохода составит 22,5 миллиона долларов.
На данный момент по облигациям SOCAR, находящимся в обращении, на Бакинской фондовой бирже проведены сделки на сумму 82,3 миллиона долларов, заключено 1523 сделки. В целом с момента первого выпуска облигаций (в 2016 году) SOCAR выплатила гражданам и инвесторам проценты на общую сумму 49 миллионов долларов.
В компании «SOCAR Capital» сообщили, что следующая дата купонной выплаты по второму выпуску облигаций назначена на 1 февраля 2026 года.
На протяжении более девяти лет облигации SOCAR сохраняют статус самых торгуемых корпоративных бумаг на Бакинской фондовой бирже. Приобрести их можно в киосках SOCAR İstiqrazları, расположенных в центрах «ASAN xidmət» №1 и №5, а также через официально действующие в Азербайджане инвестиционные компании.
Для получения дополнительной информации можно позвонить по номеру *1999 или посетить сайты socaristiqraz.az и socarcapital.az.
Valyuta.az напоминает, что официальная информация об облигациях SOCAR предоставляется исключительно через центры «ASAN xidmət» №1–5, зарегистрированные в Азербайджане инвестиционные компании, а также указанные контактные ресурсы.