Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən aparılan cari nəzarət tədbirləri çərçivəsində “Cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında” qanunvericiliyin tələblərinin pozulması halları müəyyən edilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 598.1.1-ci, 598.1.2-ci və 598.1.4-cü maddələrinə əsasən, “Eliko” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin vəzifəli şəxsi Bakı Şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə 10 000 manat məbləğində inzibati cəriməyə məruz qalıb.
Qeyd edək ki, həmin şəxs bu il ərzində müxtəlif səbəblərlə ümumilikdə beş dəfə inzibati qaydada cərimələnib.

Центробанк Азербайджана оштрафовал должностное лицо компании Eliko за нарушения законодательства
В рамках текущих контрольных мероприятий, проводимых Центральным банком Азербайджанской Республики, выявлены случаи нарушения требований законодательства «О противодействии легализации имущества, приобретенного преступным путем, и финансированию терроризма».
Как сообщает Valyuta.az, на основании статей 598.1.1, 598.1.2 и 598.1.4 Кодекса об административных правонарушениях должностное лицо «Eliko» Общества с ограниченной ответственностью было подвергнуто административному штрафу в размере 10 000 манатов по решению Бакинского городского суда Ясамальского района.
Отметим, что данное лицо в течение этого года было административно наказано пять раз по различным основаниям.