Dövlət Gömrük Komitəsinin daha iki əməkdaşı həbs olunub
Dövlət Gömrük Komitəsinin Dəniz Nəqliyyatı və Enerji Resursları Gömrük Baş İdarəsinin əməkdaşları Heydər Eyvazov və Tamerlan Axundzadə saxlanılıb.
Valyuta.az "APA"ya istinadən xəbər verir ki, onlar barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Onlara 206.4. (Qaçaqmalçılıq, mütəşəkkil dəstə tərəfindən törədildikdə, 213-1.2.2, 213-1.2.3-ci (Aksiz markası ilə markalanmalı olan malları belə marka olmadan və məcburi nişanlama ilə nişanlanmalı olan malları nişanlanmadan satma, satış məqsədilə saxlama, istehsal binasının hüdudlarından kənara çıxarma və ya idxal etmə, habelə belə malların nağd qaydada alqı-satqısı təkrar törədildikdə), 308.2 (Vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə) ittiham elan olunub.

Сотрудники Главного управления морского транспорта и энергетических ресурсов Государственного таможенного комитета Гейдар Эйвазов и Тамерлан Ахундзада задержаны.
Valyuta.az со ссылкой на "APA" сообщает, что в отношении них по решению суда избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Им предъявлены обвинения по статьям 206.4 (Контрабанда, совершённая организованной группой), 213-1.2.2, 213-1.2.3 (Продажа товаров, подлежащих маркировке акцизной маркой, без такой маркировки и товаров, подлежащих обязательному маркированию, без маркировки; хранение для продажи, вывоз за пределы производства или импорт таких товаров, а также повторное совершение таких сделок наличным расчётом), 308.2 (Злоупотребление должностными полномочиями).