2025-ci ilin 11 ayında (yanvar-noyabr) dövlət büdcəsinin gəlirləri 35 milyard 625,6 milyon manat, xərcləri 31 milyard 414,7 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az Maliyyə Nazirliyinə istinadən xəbər verir ki, dövlət büdcəsinin gəlirlərində İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin xətti ilə daxilolmalar 15 milyard 310,5 milyon manat təşkil edərək proqnozdan 745,5 milyon manat və ya 5,1 faiz, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti üzrə daxilolmalar 41,6 milyon manat təşkil edərək proqnozdan 10,2  milyon manat və ya 32,5 faiz çox, Dövlət Neft Fondundan transfert isə 13 274,3 milyon manat təşkil edərək proqnoza qarşı 100 faiz icra edilib.
Eyni zamanda, Dövlət Gömrük Komitəsi üzrə daxilolmalar 5 milyard 752,2 milyon manat təşkil edərək proqnoza qarşı 96,6 faiz (proqnozdan 3,4% bəndi az), dövlət büdcəsindən maliyyələşən təşkilatların ödənişli xidmətlərindən daxilolmalar 592,3 milyon manat təşkil edərək proqnoza qarşı 72,7 faiz, sair daxilolmalar isə 654,7 milyon manat təşkil edərək proqnoza qarşı 99,1 faiz icra olunub.

За 11 месяцев 2025 года (январь-ноябрь) доходы государственного бюджета составили 35 миллиардов 625,6 миллиона манатов, расходы — 31 миллиард 414,7 миллиона манатов.
Valyuta.az со ссылкой на Министерство финансов сообщает, что по доходам государственного бюджета поступления по линии Государственной налоговой службы при Министерстве экономики составили 15 миллиардов 310,5 миллиона манатов, что на 745,5 миллиона манатов или на 5,1% выше прогноза, поступления по линии Государственной службы имущественных вопросов при Министерстве экономики составили 41,6 миллиона манатов, что на 10,2 миллиона манатов или на 32,5% выше прогноза, трансферт из Государственного нефтяного фонда составил 13 274,3 миллиона манатов, что соответствует 100% исполнению прогноза.
В то же время, по поступлениям Государственного таможенного комитета было собрано 5 миллиардов 752,2 миллиона манатов, что составляет 96,6% от прогноза (на 3,4 процентных пункта меньше прогноза), поступления от платных услуг учреждений, финансируемых из государственного бюджета, составили 592,3 миллиона манатов, что равняется 72,7% от прогноза, прочие поступления — 654,7 миллиона манатов, что составляет 99,1% от прогноза.