"DOST" Validə Vəliyevadan yenə ofis icarəyə götürdü - 5,2 milyon manat ödəyəcək
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində olan Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat (DOST) Agentliyinin elan etdiyi tender müsabiqəsinin qalibi məlum olub.
Valyuta.az "Yeniavaz.com"a istinadən xəbər verir ki, Agentliyin inzibati bina sahəsinin icarəyə götürülməsi ilə bağlı tenderinin qalibi Vəliyeva Validə Rəhim qızı olub.
DOST 7800 kv. metr ofis sahəsini 28 ay müddətinə icarəyə götürəcək. Azı 85 otaqdan ibarət olan ofisdə istirahət otağı, 2 lift və 6 mətbəxi var.
Qeyd edək ki, "DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC üçün inzibati bina sahəsinin icarəyə götürülməsinə görə Validə Vəliyevaya 5 milyon 241 min 600 manat (aylıq 187 min 200 manat) ödəniləcək.
Onu da bildirək ki, DOST ötən il də Validə Vəliyeva ilə analoji müqavilə imzalayıb. "DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzi” MMC-nin hazırda fəaliyyət göstərdiyi inzibati bina Bakı şəhəri, Yasamal rayonu, Kazım Kazımzadə küçəsi, 560-cı məhəllə, 118 ünvanında yerləşir.

Победитель тендера, объявленного Агентством устойчивого и оперативного социального обеспечения (DOST), подведомственным Министерству труда и социальной защиты населения, стал известен.
Valyuta.az со ссылкой на "Yeniavaz.com" сообщает, что победителем тендера на аренду административного здания Агентства стала Валиде Валиева Рахим кызы.
DOST арендует офисное помещение площадью 7800 кв. метров на срок 28 месяцев. В офисе, который состоит минимум из 85 комнат, имеются комната для отдыха, 2 лифта и 6 кухонь.
Отметим, что Валиде Валиевой будет выплачено 5 миллионов 241 тысяча 600 манатов (ежемесячно 187 тысяч 200 манатов) за аренду административного помещения для ООО "DOST Центр цифровых инноваций".
Также сообщаем, что в прошлом году DOST уже подписал аналогичный контракт с Валиде Валиевой. Административное здание, в котором в настоящее время функционирует ООО "DOST Центр цифровых инноваций", расположено по адресу: город Баку, район Ясамал, улица Казим Казимзаде, 560-й квартал, дом 118.