Bakıda məşhur şadlıq evi bağlandı
Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin əməkdaşları Bakı şəhəri, Nizami rayonu, Mikayıl Əliyev küçəsi 33 ünvanında fəaliyyət göstərən fiziki şəxs Nağıyev Mehman Tağı oğluna məxsus "Qızıl Qaya" şadlıq evində plandankənar yoxlama keçirib.
Bu barədə Valyuta.az-a qurumun mətbuat xidmətindən bildirilib.
Baxış zamanı texniki normativ hüquqi aktların, sanitariya norma və qaydalarının tələblərinin pozulması faktları müəyyən edilib.
Belə ki, qida obyektinin isti mətbəx sahəsində tavanın və döşəmənin tamlığının pozulduğu, xammal olaraq istifadə olunan mal və toyuq ətlərinin keyfiyyət və təhlükəsizliyini təsdiq edən sənədlərinin olmadığı, doğrama lövhələrinin istifadəyə yararsız olduğu, soyuducunun rəflərinin korroziyaya uğradığı, işçilərin xüsusi geyim və fərdi mühafizə vasitələri ilə təmin olunmadığı və digər nöqsanlar aşkarlanıb.
Faktla bağlı nöqsanlar aradan qaldırılanadək ictimai iaşə müəssisəsində işlərin görülməsi, xidmətlərin göstərilməsi dayandırılıb, rəhbərliyi barəsində inzibati protokol tərtib olunub.

В Баку закрыт банкетный зал «Qızıl Qaya» из-за нарушений санитарных норм
Сотрудники Агентства по продовольственной безопасности провели внеплановую проверку в банкетном зале «Qızıl Qaya», принадлежащем физическому лицу Мехману Тагы оглы Нагиеву и расположенном по адресу: город Баку, Низаминский район, улица Микаила Алиева, 33.
Как сообщили Valyuta.az в пресс-службе ведомства, в ходе осмотра были выявлены нарушения требований технических нормативных правовых актов, санитарных норм и правил.
В частности, было установлено, что в горячем цехе нарушена целостность потолка и пола, отсутствуют документы, подтверждающие качество и безопасность используемых мясных и куриных продуктов, разделочные доски непригодны для использования, полки холодильника подверглись коррозии, а сотрудники не обеспечены специальной одеждой и средствами индивидуальной защиты.
До устранения выявленных нарушений деятельность предприятия общественного питания приостановлена, а в отношении руководства составлен административный протокол.