"Dekabr ayının müavinət, təqaüd və ünvanlı dövlət sosial yardımları ödənilib".
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən, ünvanlı sosial yardım alan ailələrin hər birinə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə birdəfəlik maddi yardım (200 manat) verilməsi nəzərdə tutulub ki, bunlar da dekabrın 30-dək ödəniləcək.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl, dekabrın 10-da Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu, Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə dekabr ayının pensiyaları, 19-da isə digər bölgələrdə yaşayan pensiyaçıların və güzəştli şərtlərlə pensiya təyin edilmiş şəxslərin dekabr ayı üzrə vəsaitləri ödənilib.

«Выплаты пособий, пенсий и адресной государственной социальной помощи за декабрь завершены».
Как сообщает Valyuta.az, об этом проинформировал Государственный фонд социальной защиты, действующий при Министерство труда и социальной защиты населения.
Сообщается, что в соответствии с распоряжением Ильхам Алиев каждой семье, получающей адресную социальную помощь, предусмотрена единовременная материальная выплата в размере 200 манатов по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года. Указанные выплаты будут произведены до 30 декабря.
Отмечается, что ранее, 10 декабря, были выплачены декабрьские пенсии в Баку, Сумгайыт, Абшеронский район и Нахчыванская Автономная Республика.
19 декабря были перечислены средства за декабрь пенсионерам и лицам, получающим пенсии на льготных условиях, проживающим в других регионах страны.