“Azərsun Holdinq”də yeni təyinat olub.
Valyuta.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Holdinqin FMCG (gündəlik istehlak malları) üzrə icraçı direktor vəzifəsinə Norbert Klein təyin olunub.
Eyni zamanda o, keçən ilin oktyabr ayından Holdinqin idarə heyəti sədrinin məsləhətçisi kimi çalışır.
N.Klein buna qədər Almaniya mərkəzli və dünyanın aparıcı məişət texnikası istehsalsıçı olan "BSH Home Appliances Group"da ("Bosch" və "Siemens" brendlərinin istehsalçısı) Avropa Regionu üzrə Rəhbər, İcraçı Vitse-Prezident vəzifəsində çalışıb.
2002-ci ildən etibarən "BSH Türkiyə"nin baş icraçı direktoru (CEO) kimi fəaliyyət göstərən N.Klein, 2014-cü ildən bu vəzifə ilə yanaşı, "BSH Türkiyə", Yaxın Şərq, Afrika və MDB regionları üzrə Prezident vəzifəsini icra edib.

В «Азерсун Холдинг» назначение на новую должность.
По информации Valyuta.az, Норберт Кляйн назначен исполнительным директором по направлениям FMCG (товары повседневного спроса) в Холдинге.
В то же время он работает советником председателя правления Холдинга с октября прошлого года.
До этого Н. Кляйн занимал должность Руководителя Европейского региона и Исполнительного вице-президента в основанной в Германии и являющейся одним из ведущих мировых производителей бытовой техники группе «BSH Home Appliances Group» (производителе брендов «Bosch» и «Siemens»).
С 2002 года Н. Кляйн был генеральным директором («CEO») «BSH Турция», с 2014 года, помимо этой должности, он исполнял обязанности Президента регионов Турция, Ближний Восток, Африка и СНГ.