"Spotify" kitab satışına hazırlaşır
Valyuta.az xəbər verir ki. şirkət ABŞ və Böyük Britaniyada istifadəçilərə tətbiq üzərindən sevdikləri səsli kitabların çap versiyalarını almaq imkanı verəcək.
Satışlar Bookshop.org vasitəsilə həyata keçiriləcək. "Spotify" bu modeldə komissiya gəliri əldə edəcək, lakin logistika və anbar idarəçiliyi ilə məşğul olmayacaq.
Yeni “Page Match” funksiyası isə istifadəçilərə kitabın səhifəsini telefon kamerası ilə skan edərək səsli kitabda eyni yerdən dinləməyə davam etməyə imkan verəcək. Bundan başqa, indiyədək yalnız iOS-da mövcud olan “Audiobook Recaps” funksiyası Android platformasına da gəlir.

Компания Spotify расширяет бизнес в сфере аудиокниг и готовится начать продажу печатных книг.
Как сообщает Valyuta.az, компания предоставит пользователям в США и Великобритания возможность приобретать печатные версии любимых аудиокниг напрямую через приложение.
Продажи будут осуществляться через платформу Bookshop.org. В рамках данной модели Spotify будет получать комиссионный доход, при этом не занимаясь логистикой и складским управлением.
Новая функция Page Match позволит пользователям сканировать страницу книги с помощью камеры смартфона и продолжать прослушивание аудиокниги с соответствующего места. Кроме того, функция Audiobook Recaps, ранее доступная только на iOS, теперь будет внедрена и на платформе Android.