"SOCAR"ın törəmə şirkətləri ixracdan nə qədər qazanıb?
2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında qeyri-neft sektoru üzrə dövlətə məxsus əsas ixracatçı subyektlərin reytinqində yer alan "SOCAR"ın törəmə şirkətlərinin ixrac göstəriciləri məlum olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, “SOCAR Polymer” MMC 2025-ci ilin sözügedən dövründə 255,6 milyon ABŞ dolları dəyərində ixrac gəliri əldə edib. Bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 18 milyon ABŞ dolları və ya 7,57% artım deməkdir.
Qeyd edək ki, 2024-cü ilin yanvar-dekabr aylarında şirkətin ixrac gəlirləri 237,6 milyon ABŞ dolları təşkil edib.
“SOCAR CAPE” MMC isə 2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında 731,1 min ABŞ dolları ixrac gəliri əldə edib. Bu göstərici ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 674,9 min ABŞ dolları və ya təxminən 13 dəfə artım deməkdir. Belə ki,
2024-cü ilin eyni dövründə şirkətin ixrac gəlirləri 56,2 min ABŞ dolları olub.
Bununla yanaşı, “SOCAR-Dalğıc” MMC 2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında 1,9 milyon ABŞ dolları məbləğində ixrac gəliri əldə edib.
Bütün xəbərlərBakıda daha 2 müntəzəm marşrut xəttinin avtobusları yenilənib
31.01.2026Sabahın hava proqnozu
31.01.2026Keçmiş məmurun şirkətinə 5,6 milyonluq sifariş
31.01.2026Özbaşına tikilən evlər sənədləşdiriləcək?
31.01.2026Bakıda restoran yandı - Video
31.01.2026Azərbaycan nefti bahalaşdı
31.01.2026Azərbaycanda bu şəhər və rayonların icra başçısı yoxdur
31.01.2026"SOCAR"ın törəmə şirkətləri ixracdan nə qədər qazanıb?
31.01.2026Elektrik enerjisi ixracında 24 milyonluq azalma
31.01.2026Yeni başlayanlar üçün maliyyə planlaşdırması - 8 qızıl qayda - SƏHƏR OXUSU
31.01.2026Məşhur milyarder Çində bazara getdi, satıcılar onu tanımadı
30.01.2026Qızıl fyuçerslərinin qiyməti bir unsiya üçün 4 850 dollardan aşağı düşüb
30.01.2026Prezidentin köməkçisi: ABŞ-ın İrana mümkün zərbəsi ilə bağlı qeyri-müəyyənlik Azərbaycanda narahatlıq yaradır

Стали известны показатели экспорта дочерних компаний SOCAR, вошедших в рейтинг крупнейших государственных экспортёров ненефтяного сектора по итогам января–декабря 2025 года.
Как сообщает Valyuta.az, ООО «SOCAR Polymer» за указанный период получило экспортную выручку в размере 255,6 млн долларов США. Это на 18 млн долларов США, или на 7,57%, больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
Для сравнения, в январе–декабре 2024 года экспортные доходы компании составили 237,6 млн долларов США.
В свою очередь, ООО «SOCAR CAPE» в январе–декабре 2025 года заработало на экспорте 731,1 тыс. долларов США. По сравнению с тем же периодом 2024 года рост составил 674,9 тыс. долларов США, или примерно в 13 раз.
Так, в январе–декабре 2024 года экспортная выручка компании составляла 56,2 тыс. долларов США.
Кроме того, ООО «SOCAR-Dalğıc» в январе–декабре 2025 года получило экспортные доходы в размере 1,9 млн долларов США.