Nazirliyin Nəqliyyat İdarəsinin direktoru işdən çıxarıldı - Vəzifəsi ona tapşırıldı
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, nazirin birinci müavini Rəşad İsmayılovun müvafiq əmrilə sözügedən idarənin rəisi Baxışov Elxan Sərxan oğlu öz ərizəsilə vəzifəsindən azad edilib.
Elxan Baxışov
Digər əmrlə, Nəqliyyat İdarəsinin direktoru vəzifəsi müvəqqəti olaraq nazirliyin Texniki təminat şöbəsinin müdiri Nəsib Orucova həvalə olunub. Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin mətbuat katibi İradə İbrahimova xəbəri saytımıza təsdiqləyib.
Nəsib Orucov
Qeyd edək ki, Elxan Baxışov 01.06.2022-ci ildə sabiq ekologiya və təbii sərvətlər naziri Muxtar Babayevin əmri ilə Nəqliyyat İdarəsinin (Sahələrarası Nəqliyyat və Kompleks Mexaniki Təminat İdarəsinin) rəisi vəzifəsinə təyin olunmuşdu.

Директор Транспортного управления Минэкологии освобожден от должности
Директор Транспортного управления Министерства экологии и природных ресурсов освобожден от должности.
Valyuta.az со ссылкой на «Qaynarinfo» сообщает, что по соответствующему приказу первого заместителя министра Рашада Исмайлова руководитель указанного управления Элхан Серхан оглу Бахышов освобожден от должности по собственному желанию.
Элхан Бахышов
Другим приказом временно назначен исполняющим обязанности директора Транспортного управления начальник отдела технического обеспечения министерства Насиб Оруджов. Пресс-секретарь Министерства экологии и природных ресурсов Ирада Ибрагимова подтвердила эту информацию нашему сайту.
Насиб Оруджов
Отметим, что Элхан Бахышов был назначен на должность руководителя Транспортного управления (Межотраслевого транспортного и комплексного механического обеспечения) приказом бывшего министра экологии и природных ресурсов Мухтара Бабаева от 01.06.2022.