Maliyyə Nazirliyinin Maliyyə Elm-Tədris Mərkəzinə yeni direktor təyin edilib.
Valyuta.az Qaynarinfo-nun məlumatına görə, nazir Sahil Babayevin əmri ilə Aslanov Emin Şahin oğlu sözügedən vəzifəyə təyin olunub. Digər əmrlə Elm-Tədris Mərkəzinin hazırkı direktoru Nəsirov Fuad Ramiz oğlu vəzifəsindən azad edilib.
Qeyd edək ki, Emin Aslanov uzun illər ləğv edilən Muğan Bankın "Həyat” filialının müdiri olub. O, 2023-cü ildə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin əmri ilə Qərbi Kaspi Universitetində "Mühasibat Uçotu” və "Maliyyə” ixtisasları üzrə Dövlət Attestasiya Komissiyasının sədri təyin edilmişdi.
1982-ci ildə anadan olan Emin Aslanov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarına əsasən, 2018-ci ildə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi adını alıb.

Министерство финансов назначило нового директора Научно-образовательного центра - ФОТО
Министерство финансов назначило нового директора Научно-образовательного центра Министерства финансов.
По информации Valyuta.az и Qaynarinfo, приказом министра Сахиля Бабаева на указанную должность назначен Эмин Шахин оглы Асланов. Другим приказом нынешний директор Научно-образовательного центра Фуад Рамиз оглы Насиров освобожден от занимаемой должности.
Отметим, что Эмин Асланов долгие годы возглавлял филиал «Həyat» ликвидированного Муган Банка. В 2023 году он был назначен приказом министра науки и образования Эмина Эмруллаева председателем Государственной аттестационной комиссии по специальностям «Бухгалтерский учет» и «Финансы» в Западном Каспийском университете.
Эмин Асланов, родившийся в 1982 году, получил научную степень кандидата экономических наук в 2018 году по решению Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики.