Məcnun Məmmədov çıxardı, Qoşqar Təhməzli vəzifə verdi
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin vəzifəli şəxsi işdən çıxarılıb, Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində (AQTA) işə düzəlib.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin tabeliyindəki Tərəvəzçilik Elmi Tədqiqat İnstitutu Publik Hüquqi Şəxsin İdarə Heyətinin sədri Elmar Allahverdiyev vəzifəsindən azad olunub.
Valyuta.az "İqtisadiyyat.az"a istinadən xəbərverir ki, bununla bağlı kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov müvafiq əmr imzalayıb.
İnstitutun İdarə Heyətinin sədri vəzifəsinin icrası isə müvəqqəti olaraq sədr müavini Hikmət Nəsibova tapşırılıb.
E.Allahverdiyev isə Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində (AQTA) işə başlayıb. Belə ki, o, agentlik sədri Qoşqar Təhməzlinin müvafiq əmri ilə AQTA-nın Bitki sağlamlığı və bioloji təhlükəsizlik şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin olunub.
Şöbəyə müvəqqəti rəhbərlik edən Cavidan Quliyev isə fəaliyyətini müdir müavini vəzifəsində davam etdirir.
Qeyd edək ki, E.Allahverdiyev 2011-2012-ci illərdə İnstitutun emal, saxlama və keyfiyyət laboratoriyasında böyük laborant, 2012-2013-cü illərdə təsərrüfat işləri üzrə qrup rəhbəri vəzifəsində işləyib. 2013-2016-cı illərdə institutda direktor müavini vəzifəsində çalışıb. 2018-ci ildən isə İnstituta rəhbərlik edirdi.

Должностное лицо Министерства сельского хозяйства было освобождено от занимаемой должности и трудоустроено в Агентстве продовольственной безопасности Азербайджана (AQTA).
Председатель Правления Публичного юридического лица «Научно-исследовательский институт овощеводства», находящегося в подчинении Министерство сельского хозяйства Азербайджана, Эльмар Аллахвердиев освобожден от должности.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на İqtisadiyyat.az, соответствующий приказ подписал министр сельского хозяйства Меджнун Мамедов.
Временное исполнение обязанностей председателя Правления института возложено на заместителя председателя Хикмета Насибова.
В свою очередь, Эльмар Аллахвердиев начал работу в Агентство продовольственной безопасности Азербайджана. Согласно приказу председателя агентства Гошгар Тахмазли, он назначен начальником отдела фитосанитарии и биологической безопасности AQTA.
Ранее временно руководивший отделом Джавидан Гулиев продолжит деятельность в должности заместителя начальника отдела.
Отмечается, что Эльмар Аллахвердиев в 2011–2012 годах работал старшим лаборантом в лаборатории переработки, хранения и качества института, в 2012–2013 годах — руководителем группы по хозяйственным вопросам. В 2013–2016 годах он занимал должность заместителя директора института, а с 2018 года возглавлял данное учреждение.