Azərbaycanda orta sahibkarlığa verilən kreditlər artıb
Bu ilin dekabrın 1-nə Azərbaycanda orta sahibkarlıq subyektlərinə verilən kreditlərin həcmi 2 milyard 279,2 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadən xəbər verir ki, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 449,4 milyon manat və ya 24,56 %, cari ilin noyabrın 1-nə müqayisədə 13,1 milyon və ya 0,57% çoxdur.
Belə ki, ötən ilin eyni dövründə Azərbaycanda orta sahibkarlıq subyektlərinə verilən kreditlərin həcmi 1 milyard 829,8 milyon manat, cari ilin noyabrın 1-nə verilən kreditlərin həcmi isə 2 milyard 266,1 milyon manat təşkil edib.
Qeyd edək ki, bu ilin dekabrın 1-nə Azərbaycan banklarının biznes kredit portfelinin həcmi 15 milyard 804,8 milyon manat təşkil edib ki, bu da ötən ilin eyni dövrünə nisbətən 1 milyard 58,1 milyon manat və yaxud 7,1 % çoxdur.
Bütün xəbərlərMəşhur müğənni milyarder oldu
29.12.2025Biraylıq icra başçısı olan Elxan İbrahimov kimdir?
29.12.2025Dünya Bankı ilk dəfə Azərbaycanı "B-Ready" hesabatı üzrə qiymətləndirib
29.12.2025Taksi sürmək istəyənlərin nəzərinə! - Vaxt bitir
29.12.2025Bu telefonlar 2026-cı ildə "WhatsApp"ı açmayacaq - TAM SİYAHI
29.12.2025Elektrikli avtomobillər -25 dərəcədə sınaqdan keçirildi: Ginness rekordlu qış testi - VİDEO

По состоянию на 1 декабря текущего года объём кредитов, предоставленных субъектам среднего предпринимательства в Азербайджане, составил 2 млрд 279,2 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Центральный банк Азербайджана, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года данный показатель увеличился на 449,4 млн манатов, или на 24,56%, а по сравнению с 1 ноября текущего года — на 13,1 млн манатов, или на 0,57%.
Для сравнения, за аналогичный период прошлого года объём кредитов, выданных среднему бизнесу, составлял 1 млрд 829,8 млн манатов, а по состоянию на 1 ноября текущего года — 2 млрд 266,1 млн манатов.
Отметим, что на 1 декабря объём бизнес-кредитного портфеля банков Азербайджана достиг 15 млрд 804,8 млн манатов, что на 1 млрд 58,1 млн манатов, или на 7,1%, превышает показатель аналогичного периода прошлого года.