Azərbaycanda ən çox işsiz əhalisi olan şəhər və rayonlar
2026-cı il yanvar ayının 1-i vəziyyətinə Dövlət Məşğulluq Agentliyinin yerli qurumlarında qeydiyyata alınmış işsiz şəxslərin sayı 239 800 nəfər olub, onların 51,9 faizini qadınlar təşkil edib. İşsizlikdən sığorta ödənişi alanların sayı 4 191 nəfər olub.
Valyuta.az xəbər verir ki, ən çox işsiz əhalisi olan şəhərlərin, rayonların ilk 10-luğunu təqdim edir.
Ən çox işsiz şəxs Bakı şəhərindədir - 40 261 nəfər. Ağdam rayonu üzrə 6 965 nəfər, Bərdə rayonunda 6 919 nəfər, Lənkəran rayonunda 6 581 nəfər işsiz qeydə alınıb.
Şəmkir rayonu siyahıda beşinci yerdə qərarlaşıb - 6 459 nəfər.
Sumqayıt şəhərində 6 221 nəfər, Abşeron rayonunda 5 693 nəfər, Quba rayonunda 5 335 nəfər, Göyçay rayonunda 5 306 nəfər, Şəki rayonu isə 5 135 nəfər işsiz şəxs ilə ilk 10-luqda yer alıb.

Названы города и районы Азербайджана с наибольшим числом безработных
По состоянию на 1 января 2026 года число зарегистрированных безработных в местных структурах Государственного агентства занятости составило 239 800 человек, из которых 51,9% — женщины. Число получателей страховых выплат по безработице составило 4 191 человек.
Как сообщает Valyuta.az, представлен топ-10 городов и районов с наибольшим числом безработных.
Наибольшее количество безработных зарегистрировано в городе Баку — 40 261 человек. В Агдамском районе числится 6 965 безработных, в Бардинском районе — 6 919 человек, в Лянкяранском районе — 6 581 человек.
Шамкирский район занимает пятое место в списке — 6 459 человек.
В городе Сумгайыт зарегистрирован 6 221 безработный, в Абшеронском районе — 5 693 человека, в Кубинском районе — 5 335 человек, в Гёйчайском районе — 5 306 человек, а Шекинский район замыкает первую десятку с показателем 5 135 безработных.