ADY-nin departament müdiri işdən çıxdı
"Azərbaycan Dəmir Yolları" (ADY) Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Strategiya departamentinin müdiri Anar Qasımov vəzifəsindən azad olunub.
Valyuta.az İqtisadiyyat.az-a istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı ADY sədri Rövşən Rüstəmov müvafiq əmr imzalayıb.
Belə ki, o, yeni karyera mərhələsinə başlamaq üçün öz ərizəsi ilə vəzifəsindən azad edilib. Onun yerinə isə hələlik təyinat olmayıb.
Məlumata görə, ADY-dən ayrılan A.Qasımov mobil operatorların birində öz ixtisasına uyğun vəzifə üzrə yeni işə başlayıb.
Qeyd edək ki, Anar Aslan oğlu Qasımov 1985-ci ildə anadan olub. O, dördüncü "Yüksəliş" müsabiqəsinin qalibidir. A.Qasımov 2023-cü ildən ADY-də çalışırdı.

Директор стратегического департамента Акционерного общества с ограниченной ответственностью «Azərbaycan Dəmir Yolları» (АДЖ) Анар Гасымов освобожден от занимаемой должности.
По информации Valyuta.az со ссылкой на İqtisadiyyat.az, соответствующий приказ был подписан председателем АДЖ Ровшеном Рустамовым.
Сообщается, что он освобожден от должности по собственному заявлению, чтобы начать новую карьерную стадию. Пока на его место не назначен новый сотрудник.
По данным, А.Гасымов, покинувший АДЖ, начал работу по своей специальности в одном из мобильных операторов.
Напомним, что Анар Аслан оглы Гасымов родился в 1985 году. Он является лауреатом четвертого конкурса «Yükseliş». А.Гасымов работал в АДЖ с 2023 года.