Bu ilin ötən dövründə TƏBİB tabeli tibb müəssisələrində çalışan 22 direktor, 28 direktorun tibbi işlər üzrə müavini və 19 direktorun inzibati işlər üzrə müavini ilə əmək müqavilələrinə xitam verilib.
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu TƏBİB-in İcraçı direktoru Vüqar Qurbanov "TƏBİB-in 2025-ci ilin yekunlarına və gələcək planlara dair" brifinqdə deyib.
O bildirib ki, səhiyyə xidmətlərinin təşkili və optimallaşdırılması məqsədilə 68 tibb müəssisəsinin ştat strukturlarında dəyişiklik aparılıb və hesabat dövründə bir sıra yeni struktur bölmələri yaradılıb:
"Bu il ərzində tabeli müəssisələr üzrə rəhbər vəzifələrə işə qəbul prosesi həyata keçirilib. İl ərzində 16 direktor, 31 nəfər direktorun tibbi işlər üzrə müavini və 20 nəfər direktorun inzibati işlər üzrə müavini vəzifələrinə təyinatlar aparılıb. Ümumilikdə rəhbər vəzifələr üzrə 67 nəfər işə qəbul olunub".
TƏBİB rəhbəri əlavə edib ki, hazırda TƏBİB-in tabeliyindəki tibb müəssisələrində 95 min 140 işçi, 16 min 96 həkim fəaliyyət göstərir:
"Ümumi işçilərin 17 faizi kişi, 83 faizi qadındır. 2020-ci il ilə müqayisədə 2025-ci ildə həkimlərin orta aylıq əməkhaqqısı 1 850 manata çataraq 371 % artıb".

В прошедшем периоде этого года в учреждениях здравоохранения, подведомственных ТƏБİБ, трудовые договоры были расторгнуты с 22 директорами, 28 заместителями директоров по медицинским вопросам и 19 заместителями директоров по административным вопросам.
Valyuta.az со ссылкой на "Report" сообщает, что об этом сообщил Исполнительный директор ТƏБİБ Вугар Гурбанов на брифинге, посвящённом итогам 2025 года и планам на будущее.
Он отметил, что с целью организации и оптимизации медицинских услуг в штатных структурах 68 медицинских учреждений были внесены изменения, а в отчетном периоде создан ряд новых структурных подразделений:
"В течение этого года в подведомственных учреждениях проводился процесс набора руководящих кадров. В течение года было назначено 16 директоров, 31 заместитель директора по медицинским вопросам и 20 заместителей директора по административным вопросам. Всего на руководящие должности приняли 67 человек".
Руководитель ТƏБİБ добавил, что в настоящее время в медицинских учреждениях подведомственных ТƏБİБ работают 95 тысяч 140 сотрудников, из них 16 тысяч 96 врачей:
"17 % всех работников — мужчины, 83 % — женщины. По сравнению с 2020 годом, в 2025 году средняя месячная заработная плата врачей достигла 1850 манатов, что на 371 % больше".