Abşeron rayonunun Hökməli və Qobu qəsəbələri ərazisində avtomobil yollarının əsaslı təmiri məqsədilə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ilkin olaraq 1,4 milyon manatı ayrılıb.
Maliyyə Nazirliyinə bu Sərəncamda göstərilən məbləğdə maliyyələşməni təmin etmək, İqtisadiyyat Nazirliyinə avtomobil yollarının əsaslı təmirinin davam etdirilməsi üçün zəruri olan maliyyə vəsaitini Azərbaycan Respublikasının 2026-cı il dövlət büdcəsi layihəsində dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə nəzərdə tutmaq, Nazirlər Kabinetinə bu Sərəncamdan irəli gələn məsələləri həll etmək tapşırılıb.

Для капитального ремонта автомобильных дорог на территории поселков Хокмали и Кобу Абшеронского района первоначально выделено 1,4 миллиона манатов Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана.
Об этом сообщает Valyuta.az со ссылкой на указ Президента Илхама Алиева.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование в указанном размере, Министерству экономики — предусмотреть необходимые финансовые средства на продолжение капитального ремонта автомобильных дорог в проекте государственного бюджета Азербайджанской Республики на 2026 год в разделе распределения затрат по капитальным вложениям, Кабинету Министров — решить вопросы, вытекающие из данного указа.