"Qarabağ Taxıl" MMC nizamnamə kapitalında dəyişiklik edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, şirkət nizamnamə kapitalı 3 milyon 919 min 945 manat azaldılaraq 5 milyon 52 min 442 manat məbləğində müəyyən edilib.
Azərbaycan Respublikasının müvafiq qanunvericiliyinə əsasən, kreditorlar nizamnamə kapitalı azaldılan hüquqi şəxsin öhdəliklərinin xitam verilməsini, vaxtından əvvəl icrasını və ya dəymiş zərərin əvəzinin ödənilməsini tələb etmək hüququna malikdirlər.
Qeyd edək ki, cəmiyyət 18 aprel 2012-ci il tarixində dövlət qeydiyyatına alınıb. MMC-nin qanuni təmsilçisi Vüqar Baloğlanovdur.

«Qarabağ Taxıl» уменьшила уставный капитал до 5 миллионов манатов
Общество с ограниченной ответственностью «Qarabağ Taxıl» внесло изменения в размер своего уставного капитала.
Как сообщает Valyuta.az, капитал компании был снижен на 3 919 945 манатов и теперь составляет 5 052 442 маната.
Согласно законодательству Азербайджанской Республики, кредиторы юридического лица, уменьшившего свой уставный капитал, имеют право требовать прекращения обязательств, их досрочного исполнения или возмещения причиненных убытков.
Компания «Qarabağ Taxıl» MMC была зарегистрирована 18 апреля 2012 года. Законным представителем общества является Вюгар Балогланов.