Paytaxtda və bölgələrdə kənd yumurtası kəskin bahalaşdı
Kənd yumurtası bahalaşıb.  İsmayıllı bazarında hazırda bir ədəd kənd yumurtası 40 qəpiyə satılır. Satıcıların sözlərinə görə, onlar yumurtanı kənd sakinlərindən 35 qəpiyə alırlar və cəmi 5 qəpik qazanc əldə edirlər.
Kəndlilər qiymət artımını istehsal xərclərinin çoxalması ilə əlaqələndirirlər. Bildirilir ki, toyuqlar üçün alınan arpa və digər yem məhsullarının qiyməti yüksəldiyindən yumurtanın da qiyməti artır. Digər səbəb isə kənd yumurtasının qış aylarında az olmasıdır.
Alıcılar isə qiymət yüksək olsa da, kənd yumurtasına üstünlük verdiklərini deyirlər.
Şəkidə isə kənd toyuğu yumurtasının qiyməti iki dəfə artaraq 50 qəpik olub, bununla yanaşı bazarlarda kənd yumurtası tapmaq da olmur.

Подорожание деревенских яиц в Азербайджане и дефицит на рынках
Деревенские яйца подорожали. В настоящий момент на рынке Исмаиллы одно деревенское яйцо продается по цене 40 гяпиков. По словам продавцов, они покупают яйца у сельских жителей за 35 гяпиков, получая всего 5 гяпиков прибыли.
Селяне связывают рост цен с увеличением производственных затрат. Сообщается, что стоимость ячменя и других кормов для кур выросла, из-за чего подорожали и яйца. Другой причиной является дефицит деревенских яиц в зимние месяцы.
Покупатели, несмотря на высокую цену, заявляют о предпочтении именно деревенских яиц.
На изображении цена деревенских куриных яиц в Шеки увеличилась вдвое и достигла 50 гяпиков, при этом на рынках найти деревенские яйца уже невозможно.