Keçmiş hakimə yeni vəzifə verildi
Ali Məhkəmənin keçmiş hakimi Tahir Kazımov Konstitusiya Məhkəməsinin Cinayət və inzibati hüquq şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib.
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Konstitusiya Məhkəməsinin sədri Fərhad Abdullayev müvafiq əmr imzalayıb.
Qeyd edək ki, Tahir Lələkişi oğlu Kazımov 7 sentyabr 1957-ci ildə Masallı rayonunda anadan olub. 1981-ci ildən prokurorluq orqanlarında müstəntiq, böyük müstəntiq, Bakı şəhər prokurorluğunda şöbə rəisinin müavini, rayon prokuroru, Baş Prokurorluqda idarə rəisinin müavini, idarə rəisi vəzifələrində işləyib.
2017-ci il 30 iyun tarixindən Ali Məhkəmənin hakimi vəzifəsinə təyin olunub. Bu ilin sentyabr ayında Ali Məhkəmədən təqaüdə göndərilib.

Бывший судья Верховного суда Таир Кязимов назначен начальником отдела уголовного и административного права Конституционного суда.
Valyuta.az со ссылкой на "Report" сообщает, что об этом подписан соответствующий приказ председателем Конституционного суда Фархадом Абдуллаевым.
Отметим, что Таир Лялякиши оглы Кязимов родился 7 сентября 1957 года в районе Масаллы. С 1981 года работал в прокуратуре следователем, старшим следователем, заместителем начальника отдела прокуратуры города Баку, районным прокурором, заместителем начальника управления, начальником управления в Генеральной прокуратуре.
С 30 июня 2017 года назначен судьей Верховного суда. В этом сентябре был отправлен на пенсию из Верховного суда.