Bakıda D-8 Media Forumu işinə başlayıb - FOTO
Bakıda İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı "Dialoqun, əməkdaşlığın və regional həmrəyliyin təşviq edilməsi" mövzusunda D-8 Media Forumu başlayıb.
"Report"un məlumatına görə, tədbir Medianın İnkişafı Agentliyi (MEDİA) tərəfindən təşkil olunub.
Forum D-8-ə üzv ölkələrin məsul qurumlarının və aparıcı media subyektlərinin rəhbərlərini, digər yüksək vəzifəli nümayəndələri və sahə üzrə tanınmış ekspertləri bir araya gətirib.
Tədbir çərçivəsində regional və beynəlxalq müstəvidə informasiya mübadiləsinin təkmilləşdirilməsi, media sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi, dezinformasiyaya qarşı mübarizə üzrə birgə mexanizmlərin formalaşdırılması, rəqəmsal media istiqamətində birgə layihələrin təşviqi və təcrübələrin paylaşılması məsələləri müzakirə olunacaq.
Forum çərçivəsində həmçinin "Məsuliyyətli jurnalistika və rəqəmsal innovasiya" və "Strateji kommunikasiya və böhranın idarə olunması" mövzularında iki panel sessiyanın, eyni zamanda, "Rəqəmsallaşan dünyada media etikası: Texnologiyalar, trendlər və narrativlər" mövzusunda vörkşopun təşkili planlaşdırılır.
Xatırladaq ki, forumda 8 ölkədən və təşkilatın Katibliyindən 71 xarici nümayəndə olmaqla ümumilikdə 150-yə yaxın qonaq iştirak edir.

В Баку открылся медиафорум D-8 по продвижению диалога и региональной солидарности - ФОТО
В Баку стартовал медиафорум Организации Экономического сотрудничества D-8 на тему "Продвижение диалога, сотрудничества и региональной солидарности".
Как сообщает Report, мероприятие организовано Агентством по развитию медиа (MEDİA).
Форум собрал руководителей профильных структур и ведущих медиакомпаний стран-участниц D-8, а также высокопоставленных представителей и экспертов отрасли.
Ожидается, что в рамках мероприятия участники обсудят вопросы совершенствования регионального и международного обмена информацией, укрепления сотрудничества в сфере медиа, выработки совместных механизмов противодействия дезинформации, реализацию проектов в области цифровых медиа и обмен опытом.
Форум будет состоять из двух панельных сессий: "Ответственная журналистика и цифровые инновации" и "Стратегическая коммуникация и управление кризисами", а также воркшоп "Медийная этика в цифровом мире: технологии, тренды и нарративы".
Отметим, что в форуме принимают участие около 150 гостей, в том числе 71 представителя из восьми стран и секретариата D-8.