Bakı–Bratislava birbaşa uçuşları başlayır
AZCON Holding şirkətlərindən olan "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin rəhbərliyi ilə Macarıstanın "Wizz Air" aviaşirkəti arasında Azərbaycan ilə Mərkəzi və Şərqi Avropa ölkələri arasında uçuş marşrutlarının genişləndirilməsi üzrə işçi görüşü keçirilib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu barədə Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportundan bildirilib.
Görüşdə Bakı – Bratislava (Slovakiya) birbaşa reyslərinin açılması, habelə Buxarest (Rumıniya) və Varşava (Polşa) istiqamətlərinin marşrut şəbəkəsinə əlavə olunması məsələləri müzakirə edilib.
Yaxın zamanda reyslərin icrasına başlanılması planlaşdırılır. İlk mərhələdə Bratislava, Buxarest və Varşava istiqamətlərində reyslərin icrası nəzərdə tutulur.

Между руководством "Азербайджанских авиалиний" ОАО, входящего в состав AZCON Holding, и венгерской авиакомпанией "Wizz Air" состоялась рабочая встреча по расширению маршрутов между Азербайджаном и странами Центральной и Восточной Европы.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Международный аэропорт имени Гейдара Алиева, на встрече обсуждались вопросы открытия прямых рейсов Баку – Братислава (Словакия), а также включения направлений Бухарест (Румыния) и Варшава (Польша) в маршрутную сеть.
Планируется начать выполнение рейсов в ближайшее время. На первом этапе запланировано выполнение рейсов по направлениям Братислава, Бухарест и Варшава.