"Akkord" a məxsus şirkətin vergi borcu yaranıb
Keçmiş baş prokuror Zakir Qaralova məxsus "Akkord Korporasiyası” ASC-yə daxil olan müəssisələrdən birinin vergi borcu əhəmiyyətli dərəcədə artıb.
Valyuta.az "Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, "Akkord–Mingəçevir Maşınqayırma Zavodu”nun vergi borcu 50 min manatı ötüb. Müqayisə üçün, 2020-ci ildə zavodun vergi borcu cəmi 20 min manat idi.
Şirkətin qanuni təmsilçisi Eyvaz Həsənovdur. Zavodun nizamnamə kapitalı 193 min manat təşkil edir.
Məlumat üçün bildirək ki, Zakir Qaralova məxsus olduğu bildirilən 20-dən çox şirkətin külli miqdarda vergi borcu yaranıb.
Qaralova məxsus "Qazax Sement Zavodu”, "Akkord General Construction”, "Akkord Asfalt”, "Akkord Hydrotechnical Construction Company”, "Akkord Mənzil Kommunal Təsərrüfatı Birliyi”, "Akkord Mərmər Qranit”, "Akkord Novanord Construction”, "Akkord Nəqliyyat”, "Steel Force Construction Company”, "Akkord Tikinti Sənaye İnvestisiya Korporasiyası”, "Akkord Tekstil”, "Building Construction Group”, "Property Investments”, "Accopen”, "Hydraulic Mechanisms Company”, "Property Investments-1” və digərləri şirkətlərin ümumi vergi borcunun məbləği təxminən 5 milyon manata yaxındır.

Бывший генеральный прокурор Закир Каралов задолжал налоговому ведомству почти 5 миллионов манатов по компаниям из своего холдинга
11.11.2025 16:27
Налоговая задолженность одного из предприятий, входящих в акционерное общество "Akkord Korporasiyası” АО, принадлежащего бывшему генеральному прокурору Закиру Каралову, значительно выросла.
Valyuta.az со ссылкой на "Teleqraf" сообщает, что налоговая задолженность "Akkord–Мингечаурского машиностроительного завода” превысила 50 тысяч манатов. Для сравнения: в 2020 году налоговая задолженность завода составляла всего 20 тысяч манатов.
Юридическим представителем компании является Эйваз Гасанов. Уставной капитал завода составляет 193 тысячи манатов.
Для справки сообщаем, что у более чем 20 компаний, которые, как сообщается, принадлежат Закиру Каралову, образовалась значительная налоговая задолженность.