Xarici valyutada depozitlər 65%-dən çox artıb
2025-ci il 1 dekabr tarixinə banklar da daxil olmaqla, maliyyə institutlarındakı ümumi depozitlərin həcmi 5 milyard 912,4 milyon manat təşkil edib.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu, əvvəlki ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 3 milyard 534 milyon manat və ya təxminən 2,5 dəfə artım deməkdir.
Hesabat dövründə depozitlərin 2 milyard 366 milyon manatı xarici valyutada yerləşdirilib. Bu göstərici üzrə də ciddi artım müşahidə olunub - 2024-cü ilin eyni tarixində xarici valyutada olan depozitlərin həcmi 1 milyard 428,1 milyon manat təşkil edirdi. Beləliklə, bir il ərzində xarici valyutada depozitlər 937,9 milyon manat və ya 65,7% artıb.
2024-cü il dekabrın 1-nə olan məlumata əsasən, ümumi depozitlərin həcmi 2 milyard 378,4 milyon manat idi.

Депозиты в иностранной валюте в Азербайджане выросли более чем на 65%
По состоянию на 1 декабря 2025 года общий объём депозитов в финансовых институтах, включая банки, составил 5 млрд 912,4 млн манатов.
Как сообщает Valyuta.az, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года этот показатель увеличился на 3 млрд 534 млн манатов, или примерно в 2,5 раза.
За отчётный период депозиты в иностранной валюте составили 2 млрд 366 млн манатов. По этому направлению также зафиксирован существенный рост: по состоянию на ту же дату 2024 года объём депозитов в иностранной валюте равнялся 1 млрд 428,1 млн манатов. Таким образом, за один год депозиты в иностранной валюте увеличились на 937,9 млн манатов, или на 65,7%.