Bələdiyyə sədri kənd sakinlərinin ağac əkməsinə icazə vermədi -
Şəkinin Kiçik Dəhnə kəndinin sakinləri iddia edirlər ki, təşəbbüs qaldıraraq magistral yoldan kəndə gələn yolun bir hissəsində yaşıllaşdırma işlərinə başlayıblar.
Kənd sakini Qabil Nurəliyev bildirib ki, sakinlər bir araya gələrək yolun təxminən 3 kilometrlik hissəsinin kənarlarında işıq dirəkləri quraşdırıb, ağaclar əkiblər. Onun sözlərinə görə, qalan 3 kilometrlik hissədə isə bələdiyyə sədri ağac əkilməsinə icazə vermir.
Sakinlər bildirirlər ki, yaşıllaşdırma işləri üçün lazım olan vəsait də elə kənd sakinlərinin dəstəyi ilə toplanıb.
Kiçik Dəhnə kənd bələdiyyəsinin sədri əlvida Cəlalov isə məsələnin tamamilə fərqli olduğunu bildirib. Onun sözlərinə görə, həmin ərazi ağac əkilməsi üçün uyğun deyil.
O da qeyd edilib ki,  vətəndaşlar Əgər ağac əkmək istəyirlərsə yamacda sürüşmənin qarşısını ala biləcək yerlərə əksinlər. //Xəzər TV

Жители хотят посадить деревья вдоль дороги, но муниципалитет не разрешает.
Жители села Кичик Дагна города Шеки утверждают, что инициировали работы по озеленению части дороги, ведущей из автотрассы в село.
Житель села Габил Нурелиев сообщил, что жители совместно установили опоры для освещения и посадили деревья вдоль примерно 3 километров дороги. По его словам, председатель муниципалитета не разрешает сажать деревья на оставшейся части дороги протяжённостью около 3 километров.
Жители отмечают, что необходимые средства на озеленение также собирались при поддержке сельчан.
Председатель муниципалитета села Кичик Дагна Элвида Джалалов заявила, что ситуация совершенно иная. По её словам, данная территория не подходит для посадки деревьев.
Также было отмечено, что если граждане хотят сажать деревья, то следует высаживать их на склонах, где можно предотвратить оползни. //Xəzər TV