“Yüksəliş” müsabiqəsi çalışdığı sahədə intellektual səviyyəsi, liderlik keyfiyyətləri və idarəetmə bacarıqları ilə seçilən şəxslərin potensialını üzə çıxarmaq, eyni zamanda ölkədə kadr ehtiyatı bankının formalaşdırılmasına töhfə vermək məqsədi daşıyan layihədir.
Valyuta.az xəbər verir ki, artıq beş ildir keçirilən müsabiqədə qalib gələn iştirakçılara fərdi inkişaf imkanlarının genişləndirilməsi üçün 20 min manat dəyərində mükafat təqdim olunur.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən namizədlər 21-51 yaş aralığında olmalı, ən azı iki illik idarəetmə təcrübəsinə malik olmalı, ali təhsil almalı və Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olmalıdır.
Aşağıdakı cədvəldə “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri arasında bank sektorunda müxtəlif vəzifələrdə çalışan şəxslərin siyahısı təqdim olunub:
Yüksəliş Qalibin adı Hal-hazırda çalışdığı vəzifə
I müsabiqə Tural Feyzullayev Azərbaycan Mərkəzi Bankının baş direktoru
I müsabiqə Saməddin Abbasov Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında Bankların fəaliyyətinə nəzarət departamentinin aparıcı analitiki
II müsabiqə Emil Məmmədli Avstriyanın Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası, Dünya Bankı Qrupunun investisiya inzibatçısı
II müsabiqə Şahin Mahmudzada Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının Baş direktoru
III müsabiqə İlaha Baxşıova Tahirli Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında Maliyyə məlumatlılığı və peşəkar inkişaf şöbəsinin rəisi
IV müsabiqə Sənan Mustafayev "PAŞA Bank" ASC-nin Hesabatlılıq departamentinin direktoru
IV müsabiqə Toğrul Yaqublu “FinTrend” Bank Olmayan Kredit Təşkilatının daxili auditoru
V müsabiqə Məmməd Həsənov “Kapital Bank” ASC-nin Maliyyə risklərinin idarəedilməsi departamentinin direktor müavini

Конкурс «Yüksəliş» представляет собой проект, направленный на выявление потенциала специалистов, отличающихся высоким интеллектуальным уровнем, лидерскими качествами и управленческими навыками в своей сфере, а также на формирование кадрового резерва страны.
По информации Valyuta.az, победителям конкурса, который проводится уже пятнадцать лет, предоставляется вознаграждение в размере 20 тысяч манатов для расширения возможностей личного развития.
Кандидаты, желающие принять участие в конкурсе, должны быть в возрасте от 21 до 51 года, иметь не менее двух лет управленческого опыта, высшее образование и являться гражданами Азербайджанской Республики.
В таблице ниже представлен список победителей конкурса «Yüksəliş», работающих в различных должностях банковского сектора:
Повышение Имя победителя Текущая должность
I конкурс Турал Фейзуллаев Главный директор Центрального банка Азербайджана
I конкурс Самеддин Аббасов Ведущий аналитик департамента надзора за деятельностью банков Центрального банка Азербайджанской Республики
II конкурс Эмиль Мамедли Инвестиционный администратор Международной финансовой корпорации Австрии, Группа Всемирного банка
II конкурс Шахин Махмудзада Главный директор Центрального банка Азербайджанской Республики
III конкурс Илаха Бахшиева Тахирли Начальник отдела финансовой грамотности и профессионального развития Центрального банка Азербайджанской Республики
IV конкурс Санан Мустафаев Директор департамента отчетности "PAŞA Bank" ASC
IV конкурс Тогрул Ягублу Внутренний аудитор небанковской кредитной организации “FinTrend”
V конкурс Мамед Гасанов Заместитель директора департамента управления финансовыми рисками “Kapital Bank” ASC