Agentlik bir ildə bu şirkətə 2,5 milyon ödəyib
Dövlət Turizm Agentliyi Azərbaycanda akkreditə olunmuş xarici ölkələrin diplomatik nümayəndələri üçün destinasiya təqdimatı keçirəcək.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, qurum bununla bağlı satınalma müsabiqəsinə yekun vurub. Müsabiqənin qalibi "Vega Travel Management” MMC seçilib.
Destinasiya təqdimatının keçirilməsi üçün şirkətə 19 470 manat ödəniləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin reyestr məlumatlarına görə, "Vega Travel Management” MMC 2 dekabr 2019-cu ildə qeydiyyata alınıb. Nizamnamə kapitalı 5000 manatdır. Şirkətin hüquqi ünvanı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu, Ağa Nemətulla küçəsi, ev 19, mənzil 19-da yerləşir. MMC-nin qanuni təmsilçisi Rəhimli Əmrah Natiq oğludur.
Açıq mənbələrdə şirkət və qanuni təmsilçisi haqqında heç bir məlumat yoxdur. Dövlət satınalmalarının vahid internet portalı üzərindən apardığımız araşdırmadan məlum olur ki, "Vega Travel Management” MMC sifarişləri əsasən Dövlət Turizm Agentliyindən alır. Agentlik təkcə 2025-ci ildə şirkətlə 2 521 634,73 manatlıq satınalma müqaviləsi imzalayıb. Qurumun "Vega Travel Managemenet” MMC-yə alternativ görməməsinin səbəbi məlum deyil.
Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyevdir. O, 2018-ci ildən bu vəzəfədə çalışır. Fuad Ağayev ötən ilin martında şiddətli töhmət alması ilə gündəmə gəlib. Həmin vaxt mediada dərc edilən məlumatlara görə, ona şiddətli töhmət verilməsi rəhbərlik etdiyi qurumdan xidməti yazışmaların sızdırılması ilə bağlıdır.

Государственное агентство по туризму Азербайджана проведёт презентацию туристического направления для аккредитованных в стране дипломатических представительств иностранных государств.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, ведомство завершило соответствующий конкурс на закупку услуг. Победителем конкурса было признано ООО Vega Travel Management.
За проведение презентации направления компании будет выплачено 19 470 манатов.
Согласно данным реестра Государственной налоговой службы при Министерстве экономики, ООО Vega Travel Management было зарегистрировано 2 декабря 2019 года. Уставный капитал компании составляет 5 000 манатов. Юридический адрес — город Баку, Неримановский район, улица Ага Неметулла, дом 19, квартира 19. Законным представителем ООО является Рагимли Амрах Натиг оглу.
В открытых источниках отсутствует какая-либо информация как о самой компании, так и о её законном представителе. Проведённый через единый интернет-портал государственных закупок анализ показывает, что Vega Travel Management получает заказы преимущественно от Государственное агентство по туризму. Только в 2025 году агентство заключило с компанией договоры на сумму 2 521 634,73 маната. Причины отсутствия у ведомства альтернативных подрядчиков не раскрываются.
Председателем Государственного агентства по туризму является Фуад Нагиев, занимающий эту должность с 2018 года. В марте прошлого года он оказался в центре внимания СМИ после получения строгого выговора. По данным, опубликованным в прессе, дисциплинарное взыскание было связано с утечкой служебной переписки из возглавляемого им ведомства.